среда, 1. февруари 2023. Вести денес: 157
home Хороскоп

Ракот стравува да остане сам, Овенот несигурен во врската

Ракот стравува да остане сам, Овенот несигурен во врската

ОВЕН

Не сте задоволни од соработката со колегите. Тие мислат дека вашите работни идеи се лоши, а вие мислите дека тие не ги разбрале на соодветен начин. Се чувствувате несигурно и неопуштено во врска. Проблеми во пределот на главата.

БИК

Презадоволни сте од соработката со колегите. Во опуштена атмосфера разменувате и развивате креативни идеи и правите нови планови. Осамени сте и имате желба за стабилна врска. Задоволително здравје.

БЛИЗНАЦИ

Обесхрабрени сте и поради лошата работна ситуација. Колку труд и да вложувате, видливи резултати нема. Вљубени сте и пробувате да ја освоите симпатијата. Другата страна има впечаток дека немате сериозни намери.: Проблеми со дишните органи.

РАК

Размислувате за заеднички проект, затоа што имате впечаток дека сами не би можеле да го изведете до крај. Не ви годи самотијата. Ве плаши помислата дека може да останете сами. Задоволни сте од ситуацијата.

ЛАВ

Не сте во можност да бидете галантни со пари, како што сте навикнале. Се грижите, затоа што финансиите се помали. Комуникацијата со партнерот е со намален интензитет. Имате впечаток дека сте си кажале се. Внимавајте на дишните органи.

ДЕВИЦА

Не сте воодушевени од новите обврски кои ви се наметнати. Имате впечаток дека и без нив имате премногу работа. Се препуштате на емоциите и се посветувате на партнерот. Опуштени сте и задоволни. Проблеми со срцето.

ВАГА

Ситуацијата на работа е стабилна. Имате среќа да ја работите работата која ја саката и која ви носи пари и сигурност. Критички сте расположени кон партнерот и сметате дека не ви е потребен. Ако сте под терапија, ви дава добри резултати.

ШКОРПИЈА

Загрижени сте. Парите доцнат и тоа ве загрижува. Рaботата е во фаза на стагнација и се плашите дека тоа би можело да се оддолжи. Ви годи поддршката од партнерот. Тој ви помага да се чувствувате подобро. Во психолошки минус ст.

СТРЕЛЕЦ

Максимално сте посветени на обврските. Нема никакви тешкотии и сите обврски ги завршувате во рок. Наклонети сте кон необврзувачки флерт. Вие и другата страна не сте свесни дека нема да одите подалеку од тоа. Ограничете го внесот на намирници.

ЈАРЕЦ

Разочарани сте затоа што соработниците во последен момент го откажуваат состанокот за кој долго сте се подговувале. Брачниот партнер ви е во целост посветен и вие возвраќате со иста мера. Внимавајте на грлото.

ВОДОЛИЈА

Оставате одличен впечаток на партнерите од странство. Очигледно добро се разбирате. Комуникацијата со саканата личност е во прекин, и тоа ви одговора. Немате сила за караници кои ништо не би решиле. Стабилно здравје.

РИБИ

Соработниците од странство ненадејно ги менуваат плановите и тоа ве „вади од такт“ затоа што ја менува целата концепција. Вљубени сте и му ставате на партнерот до знаење колку ви значи. Проблеми со нервите.