сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 19
home Хороскоп

Ракот со нова шанса за работа, Јарецот пред нова љубов

Ракот со нова шанса за работа, Јарецот пред нова љубов

ОВЕН

Обврските кои ги имате пред себе, ќе ги завршите многу брзо и лесно, со вистинска организација на работите. Поволен ден за флерт е пред вас. Ве очекува позитивна атмосфера кога е во прашање работното поле. Немате проблеми.

БИК

Очекувајте добра комуникација со соработниците. Заедно одите кон заедничките цели. Чувствата кои сте ги имале кон поранешниот партнер, се гасат, и конечно, сте подготовени да остварите нова врска. Посетете стоматолог.

БЛИЗНАЦИ

Среќа ве следи денеска. Пред вас е период во кој ќе бидете задоволни од работните околности. Уживате во флерт и ви значи пред личноста која ви се допаѓа да се покажете во најдобро светло. Одлично се чувствувате.

РАК

Ве очекува шанса за нова работа. Пред вас е одлична фаза во која може да ги остварите своите амбиции. Можно е да ви се допаѓа личноста која не е сосема слободна или има некоја тајна. Се чувствувате генерално добро.

ЛАВ

Склопување на нов договор би можел да бара повеќе работа од што сте очекувале. Можете да се потпрете на својот партнер кој максимално се труди да ви угоди и да биде тука за вас во секој поглед. Проблеми со хормоните.

ДЕВИЦА

Ќе ги докажете своите способности на себе си и на другите. Може да очекувате поволен период за работа. Потрудете се околу тоа на саканата личност да и ставите до знаење какви се вашите очекувања од врската која ја имате. Зголемете го внесот на витамини.

ВАГА

Пред вас е поволен ден. Може да очекувате дека ќе имате поддршка од блиското опкружување. Ако планирате средба со личноста која ви значи, може да се надевате на позитивни околности. Одлично се чувствувате.

ШКОРПИЈА

Не сте задоволни од ситуацијата која ја имате на ова поле и подготвени сте да повлечете потези и промени. Ако сте се впуштиле во необврзувачка врска, сега би можеле да се одлучите за крај. Избегнувајте цигари и алкохол.

СТРЕЛЕЦ

Очекувајте поволен ден на ова поле. Наскоро ве очекува и подобрување на заработувачката. Имате добар однос со личноста која ви се допаѓа и задоволни сте од околностите. Без никакви проблеми.

ЈАРЕЦ

Иако сте загрижени, ќе ги решите проблемите. Околностите кои ве опкружуваат ќе се менуваат во ваша корист. Нова љубов е пред вас. Ќе бидете подготовени да се отворите кон новата личност. Пад на имунитетот е можен.

ВОДОЛИЈА

Пред вас е шанса да напредувате и да ги исполните очекувањата од околината. Ќе бидете задоволни од себе. Ако сте слободни, тогаш надевајте се на остварување на ново познанство со личноста која ќе ве заинтересира. Нема поголеми проблеми.

РИБИ

Пред вас е напорен ден. Може да очекувате разни компликации. Мали несогласувања со саканата личност се пред вас, но на крајот сепак, ќе успеете сите да ги решите. Проблеми со системот за варење на храната.

Коронавирус