вторник, 30. ноември 2021. Вести денес: 0
home Хороскоп

Ракот ќе ги подобри финансиите, Овенот ќе има романтично познанство

Ракот ќе ги подобри финансиите, Овенот ќе има романтично познанство

ОВЕН

Околностите се добри и доаѓате лесно до успех. На работното поле се ви оди како подмачкано. Ве очекува шанса за интересно и романтично познанство со личноста која ќе ви биде значајна. Проблеми со забите.

БИК

Нема причина да ги зголемувате проблемите кои ги имате. Пробајте да се смирите и да пријдете на проблемите рационално. Наклонети сте кон конфликти со саканата личност. Вашиот однос доаѓа до криза. Низок притисок.

БЛИЗНАЦИ

Поволен е период пред вас. Работните дилеми кои ве мачеле, ќе успеете да ги решите. Очекувајте дека саканата личност ќе ги покаже своите искрени чувства кон вас во следниот период. Можна главоболка.

РАК

Надевајте се на добри околности на ова поле. Можно е подобрување на финансиите. Ситуацијата ви е нестабилна. Комуникацијата со партнерот се менува. Добро ќе ви дојде медитација.

ЛАВ

Ќе ви биде потребна помош да ги разрешите проблемите кои ви се појавиле на работното поле. Лесно би можело да дојде до прекин на љубовната врска. Не сте задоволни од околностите. Проблеми со стомакот.

ДЕВИЦА

Можно е да имате наклонетост кон погрешна проценка кога е во прашање нова работна одлука која е пред вас. Во своето блиско опкружување остварувате нова средба која ви носи „пеперутки во стомакот“. Проблеми со дишните патишта.

ВАГА

За финансии тежок ден. Пред вас е период во кој ќе бидете задоволни од работната ситуација.Пред вас е фаза која ви носи носи нови познанства, авантури и позтивини пресврти.Проблеми со штитната жлезда.

ШКОРПИЈА

Избегнувајте претерано големи очекувања на работното поле во следниот период за да не бидете разочарани.Меѓу вас и саканата личност се случува заладување. Имате впечаток дека не се сакате како порано. Посетете лекар.

СТРЕЛЕЦ

Постојат проблеми и пречки врзани за работа. Денешниот ден ви носи доста стрес. Прекин на врската со партнерот ви остава големи последици во овој период. Проблеми со несоница.

ЈАРЕЦ

Пред вас е фаза која би можела да ви донесе прилика на работното поле да правите важни промени. Водите борба со партнерот и тешко доаѓате до компромиси. Вашиот однос станува нестабилен. Проблеми со нервниот систем.

ВОДОЛИЈА

Пред вас е промена на работата која ви носи доза на несигурност. Ве очекува период кој носи неизвесност. Доколку ви се допаѓа личност која сте ја запознале преку пријател, можен е почеток на врска. Кичмата е чувствителна.

РИБИ

Не е поволен период за нова работа кај вас. Би можеле да имате некоја штета и неповолност. Ве очекува фаза која ќе ви донесе позитивни љубовни одговори. Односот со партнерот оди на подобро. Проблеми со црниот дроб.

Коронавирус