среда, 5. октомври 2022. Вести денес: 159
home Хороскоп

Ракот ќе добие пари, Шкорпијата подготвува изненадување за партнерот

Ракот ќе добие пари, Шкорпијата подготвува изненадување за партнерот

ОВЕН

Во случај да сте правник, конечно, судскиот процес кој се оддолжи се завршува во ваша корист. Вљубени сте и не прифаќате да мислите на саканата личност. Не ви пречи што врската е од таен тип. Солидно здравје.

БИК

Имате одлична соработка со колегите. Заеднички планирате нови работи и успешно ги надополнувате меѓусебните идеи. Задоволни сте од емотивната сфера. Многу ви значи љубовта на партнерот. Стабилно здравје.

БЛИЗНАЦИ

Работната ситуација во целост ви одговара: вие сте верни, а работата е стабилна. Во целост се посветувате на саканата личност. Подготвувате изненадување за партнерката кое во целост ќе ја разнежни. Уживате во рекреацијата.

РАК

Ве очекува финансиска добивка. Ќе бидете таинствени и никому нема да зборувате за тоа. Брачниот партнер многу ви значи и денеска тоа му го покажувате. Солидно здравје.

ЛАВ

Веќе некое време сте заинтересирани за соработка со странците, и сега конечно ја воспоставувате. Брачниот партнер ви излегува во пресрет и ви посветува повеќе внимание од обично. Кожата е чувствителна.

ДЕВИЦА

Финансиската ситуација е стабилна. На работа ве очекуваат одредени тешкотии кои не успевате да ги решите. Тоа ви ја руши самодовербата. Партнерот ви пружа чувство на емотивна сигурност. Денеска е нежен кон вас. Можни болки во грбот.

ВАГА

Со оглед на тоа колку време и труд сте вложиле во работата, јавниот успех го сметате за заслужен и очекуван. Не успевате точно да дефинирате со што не сте задоволни во врската. Генерално ви недостасува чувство на сигурност. Солидно здравје.

ШКОРПИЈА

Сите работни конци се во вашите раце, и точно знаете во која фаза на реализација се сите планови. Возбудени сте поради тоа што подготвувате изненадување на саканата личност. Со нетрпение чекате да ја видите нејзината реакција. Добро се чувствувате.

СТРЕЛЕЦ

Задоволни сте од ситуацијата на работа. Односот со колегите е коректен, а кога се обврските во прашање, се се одвива регуларно. Слободното време го минувате со партнерот. Внимавајте со внесот на храна.

ЈАРЕЦ

Се трудите да ги подобрите финансиите така што прво ги одработувате обврските кои ви овозможуваат брз и сигурен прилив на пари. Не сте во целост задоволни од бракот. Имате впечаток дека партнерот во се се меша и пробува да ве контролира. Солидно здравје.

ВОДОЛИЈА

Соработката со колегите е на високо ниво. Во случај да сте приватник, почнувате нова соработка. Љубовта е вашиот двигател. Трудете се што повеќе време да минувате со саканата личност. Пад на притисокот.

РИБИ

Задоволни сте од работата. Ви годи тоа што вашиот талент и способност се барани, а воедно сте и финансиски обезбедени. Инсистирате на интензивно дружење со партнерот и тој ви излегува во пресрет. Стабилно здравје.

Најнови вести

Коронавирус