петок, 29. јули 2022. Вести денес: 147
home Хороскоп

Ракот го очекуваат позитивни случувања на полето љубов, а Лавот познанство со нова личност

Ракот го очекуваат позитивни случувања на полето љубов, а Лавот познанство со нова личност

Овен

Работа: Доаѓате до можност да остварите дополнителна заработка. Пред вас е период во кој ќе бидете посветени на полето работа.

Љубов: Може да очекувате дека ќе успеете да освоите нова личност на љубовното поле.

Здравје: Вкочанетост во вратниот предел.

Бик

Работа: Ќе имате успех во остварување на работните задачи. Може да очекувате дека ќе бидете задоволни.

Љубов: Немојте да очекувате премногу од партнерот. Можно е едноставно не може да ви пружи се.

Здравје: Мали проблеми со циркулацијата.

Близнаци

Работа: Ќе успеете да решите проблемите на овој план. Верувате во себе и во своите способности и знаете дека може да догурате далеку.

Љубов: Обратете внимание на комуникацијата со партнерот која доаѓа до фаза во минус.

Здравје: Одморајте што повеќе.

Рак

Работа: Доколку прифатите нова работа, ќе бидете задоволни. Дошло време за промена на ова поле.

Љубов: Ве очекуваат позитивни случувања на полето љубов, се спојувате со саканата личност.

Здравје: Добро се чувствувате во својата кожа.

Лав

Работа: Прилично сте нервозни и вашата лична несигурност ви станува најголем непријател. Важно е да поработите на самодовербата.

Љубов: Ако сте слободни, ве очекува познанство со нова личност.

Здравје: Хронични проблеми ве следат.

Девица

Работа: Имате исправен став кој треба да се држите. Време е да се завземете за своите принципи и ставови и од нив немојте да се откажете.

Љубов: Време е на личноста која ви се допаѓа да и ги признаете своите најдлабоки чувства.

Здравје: Водете сметка околу исхраната.

Вага

Работа: Ве очекува фаза која може да биде на некој начин комплицирана за вас. Ќе има нови проблеми.

Љубов: Успешно ќе надминете конлфикт со саканата личност, а после тоа вашиот однос може да стане уште подобар.

Здравје: Проблеми со стомакот.

Шкорпија

Работа: Патувањето кое сте го планирале може да ви донесе доста позитивни можности. Нова соработка ве очекува.

Љубов: Ако имате партнер, сакате да воведете некои иновации во вашата мрежа.

Здравје: Мали проблеми со дишните патишта.

Стрелец

Работа: Иако сте имале прилика за дополнителна заработка, некои работи ви се испуштиле и сега се наоѓате во финансиски проблеми.

Љубов: Ве очекува познанство кое ве носи до длабоки емоции.

Здравје: Тегоби со грлото.

Јарец

Работа: Имате можност да ги решите проблемите од минатото. Пред вас е период во кој судбината ќе биде на ваша страна.

Љубов: Саканата личност ќе покаже дека сака да ви пружи повеќе. Ќе бидете задоволни и среќни.

Здравј: Наклонети сте кон зголемена телесна тежина.

Водолија

Работа: Ве очекува период во кој ќе имате нови работни дилеми. Важно е се добро да изанализрате.

Љубов: Вљубени сте во личност која по многу прашања е сосема поинаква од вас.

Здравје: Водете сметка околу очите.

Риби

Работа: Може да очекувате дека ќе добиете нови идеи кои ќе ви бидат значајни за почнување на нова работа.

Љубов: Ви се допаѓа личност која живее далеку или влегувате полека во врска на далечина.

Здравје: Наклонетост кон депресија.

Коронавирус