недела, 31. мај 2020. Вести денес: 27
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хороскоп

Ракот да ја следи интуицијата, големи очекувања од Бикот

Ракот да ја следи интуицијата, големи очекувања од Бикот

ОВЕН

Повторно ќе се фокусирате на тајните во односите. Ќе ве интересираат тајните, скриени работи, а некои ќе почнат со непотребни озборувања. Иако ги имате сите шанси за да се покажете и дас е докажете, вие денеска ќе играте игра криенка во која ќе нема победник. Делувајте паметно.

БИК

Иако во себе чувствувате де сте се посилни , мопноста за недоразбирање и вербални расправии со партнерот е голема. Се повеќе очи се свртени кон вас и сите имаат големи очекувања. Со тоа се зголемува и вашата одговорност. Контролирајте го своето однесување.

БЛИЗНАЦИ

Речиси ништо нема да направите самите. Клучот на вашата среќа се наоѓа во целосната отвореност кон другата страна. Пред вас е договор што содржи и извесни нејаснотии. Ќе се обидете да ги откриете деталите за на сите да им стане јасно. Потребен ви е одмор.

РАК

Во љубовните прашања ќе бидете наклонети да гледате под површината. Ќе успеете да дознаете нешто што до сега ви било тајна. Фантазија, креативност, уметнички визии и инспирација- сето ова ќе го исполни вашиот денешен работен ден. Следете ја својата интуиција.

ЛАВ

Не сте се уште во најдобра форма , но сте подготвени да се прилагодите колку што е потребно. Прашањето е до кога. Ќе треба уште малку да се позанимавате со некои детали пред конечните заклучоци што наскоро ќе бидат донесени. Не се откажувајте од своите идеали.

ДЕВИЦА

Веќе не очекувате бајка , но соновнот ниво на културно однесување е она под кое не прифаќате никаков однос. Пред вас се нови предизвици поврзани со вашето знаење и стручност. Сеуште анализирате некои детали. Подобрување на здравјето.

ВАГА

Не сте сигурни како да се поставите кон една личност. Затоа денеска ќе балансирате меѓу повлеченоста и отвореноста кон другите. Ќе се жртвувате на работатат мислејќи дека вие можете повеќе од сите други заедно. Премногу размислувања го забавува работењето. Бидете подготвени за акција.

ШКОРПИЈА

Ќе ја игнорирате сентименталноста и ќе се фатите во костец со реалноста. Тоа ќе биде здраво , а ќе ги подобри и вашите односи. На дневен ред се нови финансиски анализи. Ваше е да направите добар извештај. Потсетете се на сопствените приоритети.

СТРЕЛЕЦ

Вашиот љубовен живот и денеска добро ќе се развива , а партнерот ќе ви даде повод да се врткате ојколу него повеќе од вообичаено. Нови мисли и нови идеи ќе ве преокупираат повеќе отколку што очекувавте. Имате низа прашања на кои чекате одговор. Ќе бидете креативни.

ЈАРЕЦ

Подгответе нов еротски план за да ја заведете личноста која ве привлекува. На чекор сте до оистваруавање , но има еден детал што треба да го доработите. Пред врата се спонзори, чија понуда не е лесно да ја одбиете. Ќе мора повеќе да се ангажирате во анализата. Внимавајте на здравјето.

ВОДОЛИЈА

Станува се појасно дека треба повеќе внимание да и псоветите на саканата личност. Некако не сакате да играте како што таа ви свири. Преговори, договарања и усогласувања дениовиве ќе бидат главна тема. најпрвин ќе треба се да проанализирате. Сигурен пад на имунитетот.

РИБИ

Иако веќе сигурно се согласивте на отуѓеност, сепак се надевате дека работите ќе тргнат на подобро. Така ќе биде, но не сега. Денеска ќе се дефинираат последните детали пред донесувањето на една деловна одлука. Сакате да престанете со нездрав живот .

Коронавирус