вторник, 3. октомври 2023. Вести денес: 12
home Хороскоп

Ракот да ги симне „розовите очила“, Овенот оптоварен од обврски

Ракот да ги симне „розовите очила“, Овенот оптоварен од обврски

ОВЕН

Имате многу обврски кои на некој начин ве оптоваруваат. Не ви е лесно да се организирате на вистинскиот начин. Партнерот покажува дека е подготвен вашата врска да напредува. Минлива кашлица.

БИК

Пред вас е прилика да дојдете до промена на работата. Ако сте планирале да менувате професија, ќе бидете задоволни. Посакувате средба со личноста која ќе ви покаже дека кон вас има чувства и симпатии. Внимавајте на хормоните.

БЛИЗНАЦИ

Упорни сте во своите намери да остварите работен успех и нема да застенете додека не ги остварите своите амбиции. Со саканата личност ќе успеете да ги решите проблемите кои ве отптоваруваат некое време. Внимавајте на исхраната.

РАК

Не е поволен ден на ова поле и може да имате бројни пречки кога е во прашање вашата работа. Разочарувањето на полето љубов може да ве освести. Можно е да дошло време да ги симнете „розовите очила“. Главоболка.

ЛАВ

На ова поле доаѓа период во кој ќе ви бидат нагласени нестабилности и компликации. Караниците со саканата личност би можеле да ви внесат многу немир и стрес во секојдневниот живот. Можен пад на енергијата.

ДЕВИЦА

Немојте да очекувте претерано големи промени кога е во прашање работното поле денеска. Доколку сте слободни, нова личност полека ќе вплови во вашиот живот и ќе успее да ви се вовлече под кожа. Воспаленија.

ВАГА

Вредни сте и многу ви е важно на ова поле да дојдете до остварување на своите цели. Со саканата личност ве очекува период во кој ќе разговарате за сериозни одлуки. Се чувствувате сосема добро.

ШКОРПИЈА

Водете сметка сами да не правите некои големи грешки кои на работното поле би можеле да ви се одбијат од глава. Ве очекува познанство со личност која ќе покаже дека сака сериозна врска со вас. Избегнувајте алкохол.

СТРЕЛЕЦ

Пред вас е одличен ден кога е во прашање работата. Ќе имате некои добри вести од кои ќе бидете задоволни. Ве очекува прилика за почеток на врска. Ново познанство набрзо води до врска. Стабилно здравје.

ЈАРЕЦ

Може да очекувате дека на ова поле ќе имате интересни пресврти во иднина. Отворени сте во контактот со личноста која ви се допаѓа и ставате до знаење дека сакате повеќе. Болки во грлото.

ВОДОЛИЈА

Пред вас е прилика да донесете голема и важна одлука кога е во прашање вашето поле на работа. Вашата врска на некој начин е нестабилна и често размислувате за можноста да раскинете. Време е да ја проверите крвната слика.

РИБИ

Ве очекува прилика да запознаете личнсот која ќе стане многу важен контакт за вас на работното поле. Новата врска ќе ви донесе шанса да ја вратите вербата во љубовта и луѓето. Ве очекува поволен период. Внимавајте на крвниот притисок.