понеделник, 28. септември 2020. Вести денес: 17
home Хороскоп

Работа, љубов, здравје: Дневен хороскоп за 4-ти јануари

Работа, љубов, здравје: Дневен хороскоп за 4-ти јануари

ОВЕН

Работa: Ќе имате шанса да остварите компромисно решение на работата, решение кое ви е многу важно.

Љубов: Очекувајте интересна комуникација со нов познаник. Подготвени сте да му дадете шанса.

Здравје: Занимавајте се со спорт.

БИК

Работа: Денешниот ден ви е одлично поставен. Кога е во прашање полето на финансии, може да очекувате позитивен исход.

Љубов: Иако сте имале некои сомнежи врзани за партнерот, на крајот заклучокот е дека се е добро.

Здравје: Проблеми со крвотокот.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Поволен ден е за комуникација со работното опкружување. Можете да се надевате на позитивни промени.

Љубов: Атмосферате е убава, романтиката е во воздухот.

Здравје: Проблеми со бубрезите.

РАК

Работа: Ве очекува напорен ден затоа што многу обврски морате токму вие да ги завршите. Потрудете се добро да се организирате.

Љубов: Не би требало да имате драстични промени со саканата личност. Ве очекува поволна фаза.

Здравје: Чувствителен желудник.

ЛАВ

Работа: Можете да очекувате позитивна атмосфера на работа. Работите одат онака како што сте замислувале и очекувале.

Љубов: Зрачите со позитивна енергија, добро сте расположени и имате многу додворувач(к)и.

Здравје: Избенувајте алкохол.

ДЕВИЦА

Работа: Ве очекуваат мали компликации на работа. Потрудете се да бидете доволно рационални за се да решите.

Љубов: Период во кој ќе се заљубите. Личноста која ви се допаѓа е некој кој силно ви годи.

Здравје: Проверете ја крвната слика.

ВАГА

Работа: Можете да очекувате дека ќе дојде ден во кој ќе успеете сосема да се стабилизирате и вие и вашата работна ситуација.

Љубов: Можно е саканата личност да пробува да ги задоволи вашите потреби, и дополнително да ви се приближи.

Здравје: Водете сметка со хормоните.

ШКОРПИЈА

Работа: Можно е да не сте сосема задоволни со околностите во кои се наоѓате и озбилно да размислувате околу големи промени.

Љубов: Уживате во авантурите. Сега не сакате да се обврзете кон било кого.

Здравје: Мал пад на имунитетот.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Пред вас е поволен период за нова работа. Можете да очекувате дека судбината ќе биде на ваша страна денеска.

Љубов: Саканата личност ја изневерило вашата доверба и потребно ви е многу време тоа да го простите.

Здравје: Чувствителен урогенитален тракт.

ЈАРЕЦ

Работа: Конечно ќе успеете да дознаете важни вести за кои долго сте чекале. Пред вас е поволен период за работа.

Љубов: Зафатените припадници на овој знак можат повторно, сосема успешно, да го освојат својот партнер.

Здравје: Замор и несоница.

ВОДОЛИЈА

Работа: Финансиите ви се многу променливи и тоа ви создава чувство на несигурност. Многу сте нервозни сега.

Љубов: Саканата личност ќе ви покаже дека има искрени намери кога вие сте во прашање. Можете да очекувате поволен ден.

Здравје: Проблеми со штитната жлезда.

РИБИ

Работа: Итро реагирате во некои работни околности и тоа ве носи до ситуација која е ризична за вас.

Љубов: Подготвени сте да ја прекинете врската. Секој крај значи нов почеток, а тоа вие добро го знаете.

Здравје: Главоболка.

Коронавирус