вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 60
home Хороскоп

Првиот ретрограден Меркур годинава носи „бура“ за три хороскопски знаци

Првиот ретрограден Меркур годинава носи „бура“ за три хороскопски знаци

Првиот ретрограден Меркур оваа година започнува на 14 јануари и ќе трае до 3 февруари.

За трите хороскопски знаци Меркур носи бура и преиспитување!

Посебно е интересно што во знакот на Водолија ќе биде ретроградно до 25 јануари, а од 25 јануари до 3 февруари во знакот Јарец.

Како и секогаш, ретроградниот Меркур ќе влијае на сите знаци на Зодијакот, но три знаци ќе го почувствуваат посилно од останатите.

Во продолжение дознајте кој ќе биде на „удар“ …

ОВЕН

За Овенот ова ќе биде турбулентен период, особено кога се во прашање емоциите и односите со саканите.

Ве очекува големо изненадување или непланиран настан кој ќе го промени текот на работите во вашата врска.

После тоа ништо нема да биде исто, можно е или да ве натера да завршите засекогаш или да ги решите претходните конфликти и да продолжите со повеќе разбирање.

СКОРПИЈА

Ретроградниот Меркур ќе ви донесе големи парични проблеми, можеби дури и стари долгови.

Ќе дојдете до позиција дека треба да направите пресметка и да се откажете од некои желби и проекти.

ЈАРЕЦ

Сите тајни, тишини и она што сте го сокриле ќе излезат на површина и ќе ви стане тешко да продолжите да живеете во лаги.

Ќе треба да соберете храброст да се борите со сопствените тајни и да признаете се што ви треба за да ги затворите луѓето.

Можеби сте збунети во која насока да одите понатаму, но погледнете длабоко во срцето и слушајте што ви кажува чувството во стомакот.

Коронавирус