петок, 7. октомври 2022. Вести денес: 153
home Хороскоп

Првата пролетна млада месечина им носи многу среќа и пари на овие 3 хороскопски знаци

Првата пролетна млада месечина им носи многу среќа и пари на овие 3 хороскопски знаци

Младата месечина во знакот на Овен на 12 април носи повеќе енергија и остварување на вашите цели. Силните и мотивациски вибрации, како и чувството на самодоверба ќе ве направат похрабри и ќе ви помогнат да стигнете чекор поблиску до остварувањето на вашите соништа за време на овој лунарен циклус.

За време на оваа млада месечина ќе има уште четири планети во знакот на Овен, од кои Венера и Меркур се издвојуваат како најдоминантни.

Тоа значи дека ве очекува поволен период на полето на љубовта, комуникацијата и парите.

Иако сите хороскопски знаци ги очекува свежа енергија и моќна мотивација, младата месечина во Овен ќе има најголемо влијание врз следниве 3 хороскопски знаци:

Овен

Сонцето и Месечината се во вашиот знак, па не е изненадување што сте на списокот на најсреќни хороскопски знаци во овој период. Ве очекуваат големи промени, но вие ги прифаќате и ги отстранувате дамките од минатото. Ова е можност да станете автентична верзија од себе, имате визија и талент и ќе блескате. Ослободете се од емоционалниот товар и фокусирајте се на личниот раст. Изразете ја вашата креативност и поставете си цели што се во согласност со вашата вистинска природа.

Рак

Оваа лунација ви носи подобрени лидерски способности и професионални таленти, така што кривата на полето на кариерата значително ќе оди нагоре. Покажете зошто заслужувате повеќе. Време е да ја покажете својата доминација, да ги промовирате сопствените способности и да продолжите да напредувате. Јавните настапи и презентирањето идеи можат да бидат многу предизвикувачки, бидејќи Раковите се многу срамежливи по природа. Но, младата месечина ви дава можност што треба да ја искористите.

Вага

Младата месечина ви дава можност да го притиснете копчето за ресетирање и да направите важни и позитивни промени, особено во приватниот живот. Имате тенденција да ги задоволувате потребите на другите и често молчите во дискусиите, но сега ситуацијата се менува. Младата месечина ве потсетува колку е важно да се посветите на своите потреби, но и да го побарате од другите тоа што го сакате и што ви припаѓа.

Коронавирус