петок, 5. март 2021. Вести денес: 0
home Хороскоп

Проверете што ве очекува денес според хороскопскиот знак

Проверете што ве очекува денес според хороскопскиот знак

ОВЕН

Работа: Сериозно размислувате да ја смените работата. Ве очекува перио во кој ќе има многу понуди.

Љубов: Ако сте слободни, ќе запознаете личност со која подоцна ќе успеете да оформите стабилна врска.

Здравје: Пад на имунитетот.

БИК

Работа: Дошол моментот во кој би можеле да бидете оптоварени со работни обврски во голема мера.

Љубов: Добар ви е денот за љубов. Ќе освоите личост со која флертувате веќе некое време.

Здравје: Чувствителен граден кош и бели дробови.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Доколку се занимавате со приватна работа, пред вас е перио во кој ќе дојдете до голем успех.

Љубов: Брачниот партнер покажува дека не може да ви прејде преку некои работи. Можно е да се зборува за развод.

Здравје: Одлично.

РАК

Работа: Во текот на денешниот ден ќе имате мали проблеми на работното поле, но на крајот ќе успеете да ги решите.

Љубов: Можно е да имате интересен флерт со личност која ја познавате од порано.

Здравје: Проблеми со срцето.

ЛАВ

Работа: Финансиската ситуација би можела да ви се подобри во следниот период. Очекувајте добра фаза.

Љубов: Доаѓа до заладување на односите со личноста која ви значи и поради тоа сте незадоволни.

Здравје: Добро.

ДЕВИЦА

Работа: Пред вас е прилично добар ден во кој ќе успеете да ги остварите своите планови на ова поле.

Љубов: Ве очекува добар период за брак. Ако сте слободни, ќе имате шанса за почеток на добра и стабилна врска.

Здравје: Потребен ви е сон.

ВАГА

Работа: Иако на работното поле имате некои кочници, со доволно упорност ќе успеете да ги решите.

Љубов: Слободните припадници на овој знак доаѓа до средба со личност која ќе биде подготвена за почеток на нова врска.

Здравје: Вежбајте.

ШКОРПИЈА

Работа: Надевајте се на добри околности и подобра заработка ако се занимавате со приватна работа.

Љубов: Партнерот покажува дека не е задоволен со вас, па можни се тешки и долги разговори на тема околу вашиот однос.

Здравје: Проблеми со уринарниот тракт.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Патувањето кое сте го планирале, ќе ви се исплати. Може да се надевате на остварување на добра соработка со странство.

Љубов: Имате можност за ново познанство. Пред вас е период во кој ќе бидете задоволни.

Здравје: Добро се чувствувате.

ЈАРЕЦ

Работа: Пред вас е поволен ден за остварување на вашите цели. Посветете се на работата и на обврските.

Љубов: Задоволни сте од односот кој сте го воспоставиле со саканата личност. Меѓу вас владее љубов и хармонија.

Здравје: Имате многу позитивна енергија.

ВОДОЛИЈА

Работа: Очекувајте соработка со личност од друг град или некој мал успех на ова поле.

Љубов: Посакувате да ви се случи нова љубов за да може да ја потиснете старата.

Здравје: Пролазна главоболка.

РИБИ

Работа: Денешниот ден не е добро поставен за вашата работа, можно е да имате проблеми.

Љубов: Постои привлечност меѓу вас и личност која ви значи. Наскоро ќе дојде до врска.

Здравје: Несоница.

Коронавирус