сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 17
home Хороскоп

Промени во љубовта: Ова ќе биде најповолната есен за три хороскопски знаци

Промени во љубовта: Ова ќе биде најповолната есен за три хороскопски знаци

Бик

Во текот на септември и октомври, среќата ќе игра клучна улога во вашиот љубовен живот. Луѓето кои ќе ги сретнувате ќе ја подигнуваат вашата самодоверба и морал. Затоа ова е прекрасно време за да видите колку широко можете да го отворите своето срце. Во првата половина на октомври можеби ќе запознаете таинствена Шкорпија, а на крајот на годината харизматичен Јарец.

Рак

Интуицијата ќе ви биде од голема корист во полето на љубовта, па ќе создадете односи кои позитивно ќе влијаат на вас. Ова не е време за изразување вознемиреност. Бидете јасни во врска со вашите потреби и ќе видите кој ќе биде во состојба да ги исполни. Во октомври, можно е некој Бик или Јарец да им се додворува на женските припаднички на овој знак.

Водолија

Можеби чувствувате дека не сте расположени за флертување… и тоа е во ред. Искуството од последните неколку години ве научило да ги почитувате своите потреби и желби. Но, исто така ве научило да ги контролирате само оние работи кои можете да ги контролирате и да не се грижите за останатото. На службен пат можеби ќе запознаете некој Овен или Близнаци.

Локални избори 2021