недела, 24. јануари 2021. Вести денес: 59
home Хороскоп

Пролетна еуфорија: Овие 3 хороскопски знаци ги очекува романса од соништата

Пролетна еуфорија: Овие 3 хороскопски знаци ги очекува романса од соништата

Риби

Припадниците на овој знак, конечно за време на пролетта ќе го пронајдат својот партнер, со кој ќе започнат врска полна со хармонија и разбирање. За нив оваа пролет ќе биде период на љубов и уживање во врска, за која отсекогаш фантазираат.

Близнаци

Близнаците оваа пролет ќе уживаат во „цветните“ емоции. Толку ќе бидат оптимисти, што повторно ќе ѝ дадат шанса на една далечна љубов, која овој пат ќе прерасне во вистинска приказна, на која партнерите нетрпеливо чекале.

Стрелец

Иако се познати како љубители на неприкосновена слобода, и Стрелците оваа пролет ќе се заљубат и ќе бидат подготвени на вистинска, сериозна врска. Брзината со која ќе се заљубат во личноста од соништата, може да ги изненади, но оваа пролет ќе биде навистина посебна за нив.

Коронавирус