недела, 17. јануари 2021. Вести денес: 21
home Хороскоп

Продолжниот викенд ќе биде совршен за три хороскопски знаци!

Продолжниот викенд ќе биде совршен за три хороскопски знаци!

Девица

На Девиците ќе им оди одлично во љубовта викендов! Венера е на нивна страна и ќе им пружи возбудливи моменти. Можно е да им се врати стара љубов во животот и да го забрза чукањето на нивното срце. Или можеби има уште нешто нејасно во вашиот однос со спротивниот пол? Сега е вистинско време да ги расчистите работите што долго време ви лежат на срце и да добиете јасна слика за вашите врски.

Бик

И Бикот можеби ќе налета на својата стара љубов, а последиците ќе бидат драматични – тоа може да му го преврти целиот живот наопаку. Пеперутките во стомакот ќе му заиграат, а со оглед на тоа што на Биковите најважна им е блискоста и приврзаноста, токму тоа и ќе го добијат од партнерот.

Скорпија

Венера ќе се погрижи за љубовниот живот на Скорпиите и тие ќе имаат средба што долго ќе ја паметат, а оние што се сингл овој викенд можеби ќе ја запознаат љубовта на својот живот. Можно е да се работи за сериозна врска, затоа добро отворете ги очите.

Коронавирус