вторник, 2. март 2021. Вести денес: 149
home Хороскоп

Проблеми за Лавот, успех за Стрелецот: Дневен хороскоп за 19-ти септември

Проблеми за Лавот, успех за Стрелецот: Дневен хороскоп за 19-ти септември

ОВЕН

Работа: Немојте да брзате премногу со одработување на важните работи, најдобро би било да работите полека.

Љубов: Иако сте мислиле дека немате повеќе чувства кон стариот партнер, после средбата со него нешто се поместило.

Здравје: Психички сте напнати.

БИК

Работа: Сте изгубиле надеж дека ќе успеете да ја смените работата и не сте задоволни од околностите во кои се наоѓате.

Љубов: Иако умеете да бидете наклонети кон тоа да во некои барања претерувате, партнерот се труди да ви задоволи.

Здравје: Проблеми со нервниот систем.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Можно е да имате важни одлуки пред себе во следниот период. Ве очекува поволна фаза.

Љубов: Дистанцата меѓу вас и саканата личност нимало не ви се допаѓа. Блиску сте до прекин.

Здравје: Водете сметка за грбот.

РАК

Работа: Ако планирате патување, ве очекува период во кој ќе имате добри можности за остварување на работа на тој пат.

Љубов: Ви се допаѓа личност која често ја среќавате во секојдневното опкружување.

Здравје: Водете сметка околу циркулацијата.

ЛАВ

Работа: Ве загрижуваат трошоци и финансии. Можно е да не сте сигурни како ќе ги решите сите проблеми на ова поле.

Љубов: Губите доверба во партнерот со кој сте имале веќе многу проблеми и драми.

Здравје: Воспаленија и инфекции.

ДЕВИЦА

Работа: Имате впечаток дека на работното поле ништо не оди онака како што сте очекувале, и незадоволни сте поради тоа.

Љубов: Во брак сте влегле во фаза на монотонија од која не ви е лесно да излезете. Имате проблеми со партнерот.

Здравје: Внимавајте на своите бубрези.

ВАГА

Работа: Ве очекува перио во кој ќе имате некои потешкотии со остварување на прилагодлив однос со саканата личност.

Љубов: Очекувајте интересна средба со личност со која флертувате веќе некое време.

Здравје: Проблеми со притисок.

ШКОРПИЈА

Работа: Пред вас е генерално добар ден, очекувајте да бидете задоволни од околностите на ова поле.

Љубов: Ве очекува прилика да влезете во нова врска во која ќе бидете многу среќни и задоволни.

Здравје: Чувствителни стопала и зглобови.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Ќе успеете да ги остварите своите планови на ова поле. Ќе бидете задоволни затоа што се ви оди од рака.

Љубов: Можно е да не сте сигурни во кој правец сакате да оди вашата врска со личноста која ви значи.

Здравје: Ќе ви годи прошетка.

ЈАРЕЦ

Работа: Во текот на денешниот ден ве очекуваат мали компликации на ова поле. Не сте подготвени да се соочите со сите проблеми.

Љубов: Ве очекува добар ден на емотивно поле. Ќе уживате во убавите моменти со партнерот.

Здравје: Добро се чувствувате.

ВОДОЛИЈА

Работа: Ви доаѓа значајно подобрување на комуникацијата и односот со личноста која ви значи.

Љубов: Ако сте имале проблеми во контактот со партнерот, ќе успеете да го решите во текот на денешниот ден.

Здравје: Малаксаност.

РИБИ

Работа: Немате доволно доверба во соработниците. Пред вас е период во кој ќе имате компликации.

Љубов: Посветени сте на својот партнер и убаво ви е кога сте заедно. Ве очекува поволен период.

Здравје: Водете сметка околу циркулацијата.

Коронавирус