среда, 27. јануари 2021. Вести денес: 30
home Хороскоп

Пресврти за Близнаците, Лавовите разочарани: Дневен хороскоп за 26.05.2019-та

Пресврти за Близнаците, Лавовите разочарани: Дневен хороскоп за 26.05.2019-та

ОВЕН

Работа: Очекувајте добар ден кога е во прашање работа, што укажува на тоа дека ќе ги остварите плановите кои ги имате.

Љубов: Надевајте се на добра ситуација кога е во прашање љубовта.

Здравје: Внимавајте на крвниот притисок.

БИК

Работа: Доаѓаат големи промени на работното поле. Имате впечаток дека голем дел од тоа не зависи само од вас.

Љубов: Чувствувате голема доза на љубов кон личноста на која и се допаѓате и имате потреба вашата врска да стане сериозна.

Здравје: Мали проблеми со варењето на храната.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Ве очекува поволна атмосфера во односот со колегите. Може да се надевате на позитивни пресврти на ова поле.

Љубов: Ве очекува прилика за флерт и ново познанство.

Здравје: Можни проблеми со грлото и синусите.

РАК

Работа: Доаѓате го големо подобрување кога е во прашање раобтата, новите шанси се пред вас.

Љубов: Вашите емоции се силни и искрени сте кон саканата личност. Сакате да направите однос во кој ќе имате стабилност.

Здравје: Добро.

ЛАВ

Работа: Од вашите одлуки зависи текот на ситуациите на работното поле, ако се потрудите ќе биде се како што треба.

Љубов: Разочарани сте од саканата личност, и не ви е лесно да поминете преку она што се случило. Страдате, но бирате крај.

Здравје: Главоболка.

ДЕВИЦА

Работа: Може да очекувате поволен ден во кој ќе немате премногу обврски. Нема да ви биде тешко да ги решите рутинските работи.

Љубов: Тивко страдате за личност со која верувате дека помирување во иднина нема да се случи.

Здравје: Проблеми на нервна база.

ВАГА

Работа: Вие сте во позитивно расположение и подотвени сте максимално да се посветите на својата работа.

Љубов: Работите се одвиваат малку побавно од што сте очекувале, па поради тоа може малку да почнете да губите интерес.

Здравје: Добро се чувствувате.

ШКОРПИЈА

Работа: Може да очекувате позитивен ден во текој на кој ќе остварите некои позитивни договори.

Љубов: Личноста која ви се допаѓа покажала дека во својот живот има уште енкој и не знаете како да се поставите во таа ситуација.

Здравје: Проблеми со грбот.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Очекувајте важен ден за работа. Ако сте планирале промени, сега е моментот за такво нешто.

Љубов: Не ви се допаѓа било што кое е скриено меѓу вас и партнерот. Важно ви е да бидете искрени.

Здравје: Ќе ви годи активност.

ЈАРЕЦ

Работа: Запомнете дека секогаш имате можност на избор, дури и тогаш кога ви се чини дека можеби не е така.

Љубов: Нестабилниот однос со саканата личност ви носи чувство на страв, не сакате прекин на врската или на бракот.

Здравје: Нервна напнатост.

ВОДОЛИЈА

Работа: Очекувајте позитивна прилика да најдете работа на која би можеле да останете на долги патеки.

Љубов: Саканата личност ви замерува дека не сте доволно посветени и дека не и пружате доволно внимание.

Здравје: Нема проблеми.

РИБИ

Работа: Очекувајте генерално добра ситуација кога е во прашање раобтата, денот ви е солидно поставен.

Љубов: Ситуацијата е многу турбулентна, влегувате во една, па во друга врска, и луѓето ве озборуваат.

Здравје: Избегнувајте алкохол.

Коронавирус