четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 73
home Хороскоп

Пресврти кај Девицата, можна сериозна врска за Близнаците

Пресврти кај Девицата, можна сериозна врска за Близнаците

ОВЕН

Не е добар ден за некои големи одлуки или за започнување на нов бизнис. Можно е да имате компликации. Саканата личност ви покажува љубомора и ви пречи што немате слобода. Можна е главоболка.

БИК

Немате премногу работа и не ви е тешко да се организирате денес во однос на вашите сопствени обврски. Може да очекувате ново запознавање што ќе се случи некако спонтано и без голем притисок од ниту една страна. Стапалата ви се чувствителни.

БЛИЗНАЦИ

Ве чека поволен период да одлучите за некои промени на кои долго време размислувавте. Ќе уживате во убави моменти со личноста за која се грижите. Можна е сериозна врска. Имате пад на имунитетот.

РАК

Пред вас е ден што треба да го искористите максимално за вашата работа и да ги преземете своите одговорности. Љубовната ситуација е променлива и не сте сигурни дали можете да му верувате на вашиот партнер. Проблеми со ‘рбетот.

ЛАВ

Може да очекувате да имате некоја нова деловна понуда што може да ве интересира. Може да очекувате можност да запознаете личност која ќе покаже голем интерес. Занимавајте се со спорт

ДЕВИЦА

Ве очекуваат нови пресврти во областа на работата. Понекогаш промените се прилично тешки за вас. Новите познанства од оваа област ви носат чувство на возбуда, но никако не можете да ја најдете вистинска љубов кон себе. Ќе ви годи да спиете што е можно повеќе.

ВАГА

Важно е да се посветите на својата работа ако планирате да направите одредена форма на напредок во оваа област. Имате големи проблеми кога станува збор за комуникација со саканата личност. Минлива настинка.

ШКОРПИЈА

Ќе ви се исплати инвестицијата во вашата деловна активност. Само обидете се да бидете упорни, истрајни и трпеливи во сè што правите. Пред вас е поволен период за отворено да ги покажете своите чувства пред вашата сакана. Се чувствувате одлично!

СТРЕЛЕЦ

Ве чека деловна средба, што може да биде многу важнa за вас. Некоја нова информација пристигнува наскоро. Не ви е лесно да ја прекинете врската во која сте во моментов. Главоболка

ЈАРЕЦ

Вашата мотивација паѓа кога станува збор за работата. Можно е да размислувате за поголема промена во кариерата. Тешко ви е да ги покажете вашите искрени чувства затоа што се плашите дека вашиот партнер нема да може да ги прифати. Проблеми поради стрес.

ВОДОЛИЈА

Ќе имате успех на работа. Можете да се надевате на позитивни околности околу вас. Ви се допаѓа личност која ќе биде заинтересирана за минлива авантура, а не за сериозна врска. Се чувствувате добро!

РИБИ

Ако сте имале проблеми во областа на работата, денес може да имате можност да ги решите. Може да очекувате успех во полето на љубовта. Вкочанетост

Коронавирус