четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 142
home Хороскоп

ПРЕД НАС СЕ 2 МОЌНИ АСТРО ПЕРИОДИ! 3 знаци може да ја искористат енергијата на ретроградениот Меркур, а еве зошто е важен 22-ри мај!

ПРЕД НАС СЕ 2 МОЌНИ АСТРО ПЕРИОДИ! 3 знаци може да ја искористат енергијата на ретроградениот Меркур, а еве зошто е важен 22-ри мај!
ФОТО: Pixabay

Мај е многу моќен астролошки месец бидејќи имавме крваво затемнување на Месечината во Шкорпија, Меркур тргна во ретроградна линија, а Јупитер влезе во Овен. Сепак, имаме уште два важни датуми за паметење

Меркур во Близнаци во секстил со Јупитер во Овен 19.05.2022.
Широкиот поглед на животот и одличните вештини за одлучување ви овозможуваат јасно да го замислите посакуваниот пат напред.

Позитивното размислување поврзано со овој транзит е уште една причина зошто гледањето напред е идеално во моментов. Добрите комуникациски вештини и отвореното самоизразување го прават дружењето богато и исполнето. Стекнувањето пријатели станува полесно затоа што другите ве сметаат за попристапни и пријателски настроени.

Може да сметате и на дипломатија и такт во комуникацијата и односите. Лесно усвојување на идеи и добра концентрација значи дека можете да учите или да полагате испити со помал стрес од вообичаеното.

Знаците како Близнаци, Водолија и Вага можат да го поттикнат овој позитивен период.

Дури и ако не сте студент, зголемената љубопитност го фаворизира читањето за вашата омилена тема. Планирањето или одењето на одмор или друга авантура е попожелно со двете планети кои имаат моќ над патувањето, а аспектот на секстилот гарантира дека сè оди добро.

Марс во знакот Риби во секстил со Плутон во знакот Јарец 22.05.2022.
Ова е транзит за решавање на тешки проекти кои претходно изгледаа премногу тешки за да се дојде до решение. Нема да има одложувања и лесно можете да останете фокусирани, пишува astrousluge.com

Нешто длабоко во вас ве движи на начин на кој не сте замислиле. Оваа енергија е одлична за преземање на водството и оставање силен впечаток на другите околу вас. Силно ќе ја проектирате вашата физичка и сексуална активност и во оваа состојба ќе изгледате најпривлечно.

Вашата сексуална енергија е провокативна со навестување на мистерија или опасност, но не е доволно опасна да го фатите вашиот плен.

Да потсетиме, затемнувањето на Месечината во Шкорпија помина, а сега следи судбоносен пресврт.

Партнерот може да има проблем да ја следи вашата физичка издржливост и можеби ќе треба малку да се смирите бидејќи ќе бидете повеќе од хиперактивни. Можете силно да се проектирате себеси во духовната или психичката арена.

Коронавирус