недела, 5. декември 2021. Вести денес: 47
home Хороскоп

Поволен период за Јарецот, Рибите да се чуваат од злонамерни луѓе

Поволен период за Јарецот, Рибите да се чуваат од злонамерни луѓе

ОВЕН

Напорната работа и труд ќе ви се исплати. Немојте да се откажувате од своите принципи и покажете дека сте подготвени да напредувате. Саканата личност треба да покаже малку повеќе разбирање. Се чувствувате запоставено. Водете сметка околу забите.

БИК

Можно е да се наоѓате под притисок, и во работното опкружување доживувате различни стресови. Наклонети сте кон караници со партнерот. Постојат доста работи во врската кои не одговараат. Главоболка.

БЛИЗНАЦИ

Вашата напнатост и недостаток на концентрација би можеле да ви донесат некои мали проблеми. Ви се допаѓа особа која сте ја запознале во блиското опкружување. Подготвени сте за прв чекор. Проблеми со циркулација.

РАК

Очекувајте дека ќе добиете понуда за нов проект кој ќе ви биде многу значаен. Ве очекува флерт со личноста која недолго потоа ќе ви ги покаже конкретните намери кон вас. Генерално добро.

ЛАВ

Ви доаѓа прилика да донесете одлука за почеток на работа и соработка со некоја нова личност. Имате добра ситуација. Очекувајте дека саканата особа ќе ви биде максимално посветена. Одлично.

ДЕВИЦА

Не е претерано поволен ден. Воздржете се од нагли одлуки и поголеми промени. Очекувајте интересна комуникација со личноста која ви значи. Се повеќе се зближувате. Вртоглавица.

ВАГА

Наклонети сте кон правење грешки и не ви е лесно да дојдете до стабилност. Нагло се менува односот меѓу вас и саканата особа. Можно е да ве очекува разочарување. Срцеви проблеми.

ШКОРПИЈА

Имате впечаток дека односот со надредените е оди во посакуван правец и дека патиштата ви се раздвојуваат. Ако сте во брак, ве очекува период кој ќе ви донесе стабилизација со партнерот. Проблеми со стомакот.

СТРЕЛЕЦ

Немојте да носите одлуки денеска и да не влегувате во конфликти. Шпекулациите кои кружат околу вас, би можеле да ви донесат некои проблеми. Проблеми со грлото.

ЈАРЕЦ

Ви се укажува шанса за нова прилика и вие ќе ја одбиете затоа што не сте задоволни од понудата. Саканата личност ќе ви покаже колку и значите. Ве очекува поволен период. Зголемен апетит.

ВОДОЛИЈА

Не е претерано поволен ден па може да имате расправии. Подготвени сте со саканата личност да направите конкретен план околу заедничката иднина. Главоболки.

РИБИ

Чувајте се од злонамерни луѓе сo кои сте опкружени. Доста работи не ви одат во прилог. Личноста која ви се допаѓа покажува дека има интерес кон вас. Можни проблеми поради стрес.

Коронавирус