петок, 29. јули 2022. Вести денес: 99
home Хороскоп

Покрај личности од овие хороскопски знаци нема да ви недостигаат љубов и внимание

Покрај личности од овие хороскопски знаци нема да ви недостигаат љубов и внимание

Под овие три хороскопски знаци се раѓаат емотивни и поетски души.

Риби

Слатки и мили – ова е најкраткиот начин да се опишат мажите родени во овој знак. Вие нема да пропуштите нежни зборови и допири со нив. По природа се срамежливи и не сакаат притисок. Ќе ве шармираат со спонтани романтични гестови.

Лав

Не се задоволни со ситници кога станува збор за романса, сакаат да претеруваат. Тие се подготвени да направат се‘ за да изненадат некој близок, но за возврат го очекуваат истото.

Бик

Бикот е поромантичен од сите знаци на зодијакот, дури и од претходно споменатите. Тие се родени емотивни и поетски души кои немаат проблем да ги покажат или изразат своите чувства. Едно е сигурно – нема да ви недостига романсата со маж Бик.

Коронавирус