сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 128
home Хороскоп

Овој знак е најголемиот трачар во хороскопот

Овој знак е најголемиот трачар во хороскопот

Овој знак во хороскопот, просто живее да дознае за случувањата во туѓите животи, а тоа одлично му оди…

Стрелец

Тие се искрени и отворени до таа мерка што понекогаш стануваат и нетактични и навредливи. Стрелците знаат се за било што и за секого. Ако не се работи за нешто ново и возбудливо, на Стрелецот веројатно ќе му биде досадно.

Пријателството со Стрелецот е отворено и искрено и многумина му замеруваат дека не е доволно тактичен, но неговото срце е нерасипано. Кај него е прекраток патот од она што го мисли до тоа што го кажува.

Секогаш е во потрага за возбуда, па нервозни и сериозни луѓе кои се плашат од промени не им се баш најдобри пријатели.

Многу се самосвесни и секогаш мислат далеку однапред, поради што не можат да го разберат секојдневниот живот, кому често му се смеат, а понекогаш во тоа умеат и да претераат.

Локални избори 2021