сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 0
home Хороскоп

ОВИЕ ЗНАЦИ САМИ НА СЕБЕ СЕ НАЈГОЛЕМИ НЕПРИЈАТЕЛИ: Дали може да претпоставите кој е на списокот ?

ОВИЕ ЗНАЦИ САМИ НА СЕБЕ СЕ НАЈГОЛЕМИ НЕПРИЈАТЕЛИ: Дали може да претпоставите кој е на списокот ?

Самоуништувачкото однесување е израз на нашата темна страна, која произлегува од ниската самодоверба, па дури и омразата кон себе. Таа доаѓа во многу форми, и најдобро е да се соочите со вашите демони и да ги гледате директно во лице.

Еве кој во Зодијакот е најмногу склон кон самоуништување во врските:

СКОРПИЈА
Од сите знаци, Скорпија уништува не само себе, туку и оние околу него. Иако се полни со љубов, поради што ги привлекуваат луѓето, тие имаат навика да бидат премногу посесивни и љубоморни во врската.

БИК
Како и Скорпијата, Бикот е познат по својата страст. Имаат необична способност да ги соборат луѓето од нозе со нивната симпатија. Дозволете вашата страст да го извлече најдоброто од вас, наместо да бидете премногу опсесивни за задушената точка на вашиот партнер.

БЛИЗНАЦИ
Близнаците секогаш успеваат да проектираат слика на позитивност и неограничена енергија. Меѓутоа, внатре работите не се баш такви. Постојано се борат со вознемиреност, несигурност и недоверба, а тоа влијае на динамиката на врската. Главниот проблем е неможноста да се отворите пред другите кога станува збор за нивните проблеми.

ЛАВ
Познат како одличен партнер кога работите се нови и свежи во врската, тој секогаш зрачи со енергија на радост кога врската е сеуште нова. Но, кога ќе навлезат подлабоко во врската, демоните на гордоста и суетата почнуваат да се појавуваат и предизвикуваат проблеми.

РАК
Тие главно се многу чувствителни и конзервативни, но и експресивни кога се во прашање емоциите, па луѓето секогаш знаат на што се занимаваат. Сепак, тие имаат навика да се лутат долго време. Тешко ги забораваат расправиите и несогласувањата со партнерот.

ОВЕН
Кога луѓето мислат на Овен, тие автоматски мислат на љубов. Секогаш кога луѓето ќе ги сретнат како да се секогаш вљубени. Овенот отворено ги покажува своите чувства и љубовта. Сепак, она што на крајот доведува до распаѓање на врската е неможноста да се посветат и да останат верни само на една личност.

ДЕВИЦА
Тие се најлош непријател кога станува збор за врските. Додека на самиот почеток знаат како да управуваат со врската, умот едноставно ги издава подоцна. Премногу размислуваат и анализираат работи и поради тоа завршуваат заглавени во уништување.

Коронавирус