среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Хороскоп

Овие три знаци до крајот на март ќе ја најдат својата сродна душа

Овие три знаци до крајот на март ќе ја најдат својата сродна душа

Почетокот на пролетта за многу знаци ќе донесе хаос, но за некои пак и позитивни промени. Ова се трите хороскопски знаци кои до крајот на март ќе ја сретнат својата сродна душа.

Лав

За Лавовите овој месец ќе биде многу бурен и полн со случувања. Меѓутоа, крајот на месецот носи многу убави емоции. Последните две недели од март ќе донесат решавање на проблемите од љубовна природа. Конечно, работите ќе дојдат на свое и ќе станат појасни. Многу Лавови ќе бараат официјализирање на врските, а други пак ги очекува враќање на личност од минатото.

Девица

Нежните и романтични Девици речиси никогаш не се задоволни, но овој месец им се насмевнува среќата. Во наредните две недели, тие ќе сфатат што точно сакаат во животот. Но, тоа не е крај на изненадувањата. Девиците кои не се во врска ќе започнаат личност која ќе ги воодушеви и тоа ќе биде убав почеток на едно познанство, но и љубовна приказна. Пролетните денови носат се освен осаменост за Девиците.

Риби

Втората половина од март носи големи промени, особено ако веќе подолго време сте во врска. Меѓутоа, новост е тоа што многу Риби ќе одлучат да ги официјализираат врските и да направат еден голем чекор. Рибите кои не се во врска не треба да очајуваат – нив ги очекуваат нови познанства кои ќе донесат многу убави љубовни мигови.