четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 133
home Хороскоп

Овие три хороскопски знаци се родени со голема среќа, ќе заработат големо богатство во животот!

Овие три хороскопски знаци се родени со голема среќа, ќе заработат големо богатство во животот!

БИК

Биковите се материјалисти и сакаат удобност. Тие најпрво се сакат себе, па парите, а останатото може да почека. Од љубов кој успехот и лагодниот живот во состојба се да се трудат толку многу, се до создавањето на сериозно богатство. Тоа им е и мотив да се посветат уште повеќе на работата. Бидејќи со овој знак владее Венера, неговите очекувања се реални и секогаш ќе се потруди да бидат остварени.

Добра страна на Бикот е тоа што ќе го добијат го делат и со другите.

СТРЕЛЕЦ

Стрелците се интузијасти и секогаш се подготвени на се или ништо. Поради склоноста на ризик имаат големи шанси да направат добар бизнис, а со самото тоа и дебела сметка во банка.

Бидејќи Стрелецот е огнен знак, секогаш ќе се бори до крајот за она што го посакува.

ЈАРЕЦ

Јарецот е вреден, стрплив и амбициозен. Овој знак, единствено долгогодишниот труд ќе го однесе до големо богатство.

На овие припадници од зодијакот, успехот им е испишан на чело, но мораат да внимават на луксузот, лагодниот живот и егзотичните патувања.

Коронавирус