среда, 7. декември 2022. Вести денес: 145
home Хороскоп

Овие три хороскопски знаци ги очекува романтичен август и многу возбудливи моменти

Овие три хороскопски знаци ги очекува романтичен август и многу возбудливи моменти

Летото е познато по љубовните авантури, но кога станува збор за следните три хороскопски знаци – тие ќе го имаат најдоброто лето досега!

Овен: Флертувате повеќе од било кога

Со Сонцето, Марс и Венера во вашата петта куќа на романтиката, харизмата и страста, поголемиот дел од месецот ќе бидете похаризматични од било кога. Но, кога ќе се преселат планетите во вашата шеста куќа, во текот на сезоната на Девицата, ќе имате бројни можности за секојдневна љубов. Одите во теретана? Бидете подготвени бидејќи никогаш не се знае кого ќе запознаете!

Водолија: Се чувствувате поромантично од обично

Покрај својата репутација на премногу независен партнер, најмногу сакате да бидете сакани. Затоа, не се однесувајте како да не живеете за комплименти и внимание, бидејќи тоа не е вистина. Со Сонцето, Венера и Марс во вашата седма куќа на партнерството и меѓучовечките односи, ќе бидете расположени да поминете многу време со своите најблиски. Кога планетите ќе дојдат до вашата осма куќа на сексот во сезоната на Девица, точно ќе знаете како да ја искористите својата енергија.

Риби: Секојдневно чувствувате љубов

Сезоната на Лавот ја активира вашата одговорна шеста куќа во секојдневната рутина. Со Сонцето, Венера и Марс во шеста куќа ќе забележите можност за романтика на места каде што најмалку ја очекувате. Купидоновите стрели погодуваат на вообичаени места како теретана, работа, па дури и докторска ординација. Кога планетите ќе влезат во вашата седма куќа на врските и односите, во текот на сезоната на Девица ќе ја имате саканата личност покрај вас.

Најнови вести

Qatar 2022