четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 103
home Хороскоп

Овие мажи “паѓаат“ само на раскошни жени

Овие мажи “паѓаат“ само на раскошни жени

Има мажи кои преферираат високи жени или девојки со манекенски стави, но според хороскопот има некои кои паѓаат на дами, кои дефинитивно имаат што да покажат.

Јарец

Претставниците на овој знак немаат предрасуди и не се грижат. Тие знаат многу добро што сакаат и како да го постигнат тоа не само во нивната работа, туку и во нивните интимни врски. Во креветот ќе уживаат со секоја дама и ќе бидат сигурни дека ноќта е незаборавна за двајцата од нив.

Но, тие имаат специфично око за дами. Тие претпочитаат да можат да уживаат во вистински женски форми кои ќе ги остават без здив. Прекрасните форми се дефинитивна предност за нив.

Рак

Мажите во овој знак не се пребирливи и каприциозни. Тие се заљубуваат во човекот, а не во негивот изглед. Тие ја ценат жената прво со карактер и со сјај, потоа со визија.

Често губат „глава“ по дами кои имаат спортска и здрава, но не и слаба фигура. Раковите дефинитивно можат да ја ценат женската моќ и убавина и не сакаат масна кожа.

Риба

Мажите од хороскопски знак Риби се помеѓу двете крајности. Од сексуална гледна точка, сепак за нив е секси и возбудувачко кога нивната љубовница има што да покаже и да се однесува како вистинска страстна жена во кревет. Тие сметаат дека девојките со совршените мерки не го имаат истото чувство и истата страст во сексот, затоа имаат тенденција да се насочуваат кон девојки со убави раскошни тела кои не се срамат да се облекуваат провокативно.

Коронавирус