среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 137
АКТУЕЛНО

Повторно над 2.000 заболени од коронавирус во земјава

home Хороскоп

Овие хороскопски знаци секогаш има даваат втора шанса на своите поранешни партнери

Овие хороскопски знаци секогаш има даваат втора шанса на своите поранешни партнери

Рак и Риби

Родените во овие знаци се многу чувствителни личности кои често дозволуваат носталгијата да предвладее со нивните чувства. Филм, песна, серија – било што може да ги потсети на нивните бивши. Тие сакаат да останат во сигурна зона и постојано да се враќаат кај нив. Иако можеби е тешко и неизводливо, внимавајте колку и какви шанси им давате на своите бивши. Тие често се свесни за вашата огромна чувствителност и затоа и се обидуваат да го искористат тоа. Не дозволувајте да бидете повредени.

Бик и Вага

Родените во овие знаци ја сакаат романтиката, а не носталгијата. Тие сакаат да веруваат дека постои сродна душа и често се во состојба со розови наочари да гледаат на своите бивши. Затоа, им простуваат за се што направиле. Не дозволувајте да ве обземат ваквите емоции и да дозволувате да се враќате на истите луѓе кои ве повредиле.

Коронавирус