вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 98
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Хороскоп

Овие хороскопски знаци се многу внимателни кога се вљубуваат затоа никогаш не ризикуваат

Овие хороскопски знаци се многу внимателни кога се вљубуваат затоа никогаш не ризикуваат

Припадниците на овие знаци се толку внимателни кога запознаваат нов партнер, што си дозволуваат да се вљубат дури по некое време.

Рак

Најголемите емотивци меѓу хороскопски знаци, воедно и најбавно се вљубуваат од многу едноставна причина – еднаш кога ќе се заљубат, се заљубуваат посилно од кој било друг. Раковите не прифаќаат половични решенија кога е во прашање љубовта, затоа попрво би биле сами одошто во врска со човек во кој не се вљубени.

Водолија

Водолиите мислат дека вљубувањето е прекрасна појава, но кога се другите во прашање. Себеси повеќе се сакаат во слободна варијанта, па затоа својот љубовен живот го чуваат во реалистични сфаќања.

Девица

Тие копнеат да се вљубат, но нешто секогаш тргнува наопаку. Девиците тешко се опуштаат, а уште потешко стекнуваат доверба во другите, па затоа вљубувањето е сложен процес за нив, кој многу често пропаѓа.

Јарец

Просечниот Јарец точно знае што сака во љубовта и точно знае како би требало да изгледа личноста во која ќе се вљуби. Не прифаќа ништо помалку од идеалното, а еднаш кога ќе ја пронајде својата сродна душа, многу брзо почнува да и’ наоѓа маани. Затоа, припадниците на овој знак се познати како луѓе кои често влегуваат од врска во врска.