сабота, 31. октомври 2020. Вести денес: 33
Во живо

ВМРО-ДПМНЕ на протест пред Регулаторната комисија за енергетика против поскапената струја

home Хороскоп

Овие хороскопски знаци никогаш нема да бидат среќни заедно

Овие хороскопски знаци никогаш нема да бидат среќни заедно

Некои знаци од хороскопот едноставно не функционираат добро кога се работи за љубовната врска. Иако на почеток на врската се изгледа сјајно и прекрасно, разликите во карактерот ќе доведат до сериозни конфликти кои ќе испливаат на површина порано или подоцна.

РАК И ВОДОЛИЈА

Во теорија, овие два знаци од хороскопот може да бидат пар, бидејќи се две разумни битија. Меѓутоа, Водолијата е знак кој сака слобода и чувствува дека премногу чувствителниот и посесивен Рак го гуши. Затоа овие хороскопски знаци во светот на ѕвездите не се најсјајна комбинација.

ДЕВИЦА И ВАГА

Тие никогаш нема да имаат долгорочен однос. Нивниот начин на размислување е целосно поинаков. Тие се два знаци од Зодијакот кои најмногу се расправаат, а меѓу нив никогаш нема да има хармонија.

БЛИЗНАЦИ И ЈАРЕЦ

Близнаците бараат многу внимание кога се во врска. Од друга стрна, Јарците не се секогаш подготвени на тоа. Ова е погрешна комбинација која ги прави овие два хороскопски знаци несреќни во љубовниот однос.

Коронавирус