вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 46
home Хороскоп

Овие хороскопски знаци несомнено се најдобри љубовници

Овие хороскопски знаци несомнено се најдобри љубовници

Одличниот секс често е резултат на природна компатибилност со вашиот сексуален партнер, но се чини дека одредени астролошки знаци имаат дар за задоволство. Кои хороскопски знаци се најдобри во кревет, прашувате? Четири се издвојуваат меѓу другите.
Најсилните аспекти на нивната личност блескаат во спалните соби….

Риби
Нека не ве лаже нежната и навидум мирна природа на емпатичните Риби. Овие квалитети не ги прават пасивни, но им дозволуваат да се синхронизираат со вашите потреби, давајќи им на Рибите скоро магична способност да ги чувствуваат и вашето и нивното задоволство. Тие се природно приврзани и брзо го прилагодуваат своето однесување за да се чувствувате што е можно попријатно.

Близнаци
Предизвикувачкиот и заводлив Близнак може да биде волшебен љубовник. Можеби вашиот флерт започнал малку непредвидливо, како да не сте сигурни дали сакаат да ве одведат дома. Овој непредвидлив заштитен надворешен слој е честопати штит за почувствителната страна на Близнаците, бидејќи тие обично се завиткуваат во страст побрзо од кој било друг знак. Затоа тие се толку одлични во кревет. Сите неочекувани пресврти што ќе ги почувствувате ќе ве одведат на вистинско задоволство.

Лав
Природата на Лавот е да ја открие привлечната харизма за која се држат нивните пријатели и семејство; и кога ќе се фокусираат на романтичен интерес, тие страсно ќе ги извршуваат и докажуваат дека вредат. Додека страста на Лав во спалната соба може да биде малку интензивна на почетокот, наскоро ќе ве обземе чувство на сигурност. Дивите начини на Лавот можат да бидат само страствената промена на ритамот што ја баравте во спалната соба.

Вага
Тие се познати по тоа што прават пријателства каде и да одат и се во состојба да формираат основна врска со скоро секој што ќе го сретнат. Не е изненадувачки, Вагите имаат тенденција да бидат сочувствителни и во спалната соба, и тие можат навистина да уживаат во тоа само кога знаат дека нивниот партнер е среќен. За време на вашето интимно патување, Вагите ќе се потрудат вашето искуство да биде што поисполнето.

Коронавирус