недела, 1. август 2021. Вести денес: 65
home Хороскоп

Овие хороскопски знаци ќе останат заедно до крајот на животот – идеални љубовни парови

Овие хороскопски знаци ќе останат заедно до крајот на животот – идеални љубовни парови

Овие хороскопски знаци се олицетворение на страста и емоцијата, вистински примери за совршен однос кој што едноставно не можат да го избегнат.

Овен и Вага

Помеѓу овие два знаци постои силна привлечност затоа што се многу спротивни, па едниот знак секогаш го дава тоа што му недостасува на другиот.

Како два магнети, се привлекуваат, а тоа ќе го прават до крајот на нивниот живот.

Бик и Шкорпија

Бикот и Шкорпијата толку многу сакаат секс што таа компатибилност ќе им даде сила да ги пребродат речиси сите други разлики кои што ги имаат. И двајцата партнери чувствуваат потреба за страствени игри. Доколку сè друго биде во ред, ниту еден од нив нема да почувствува потреба за неверство.

Рак и Јарец

Астролозите сметаат дека ова е совршена комбинација. Тврдоглави, амбициозни – Јарците се надополнуваат со Раковите, оние кои што сакаат да сонуваат, понекогаш и премногу. Со текот на времето овие два знаци го пронаоѓаат заедничкиот јазик и лесно се урамнотежуваат во заедничкиот живот.

Лав и Водолија

Лавот не може да ѝ одолее на Водолијата. Бунтовниот дух на Лавот, а Водолијата е неговата најатрактивна харизма. Ниту еден нема толку лесно да ја допушти доминацијата на тој другиот. Лавот најмногу го интересира самиот тој, додека пак Водолијата сака да истражува и ја интересира и останатиот дел од светот.

Коронавирус