вторник, 18. мај 2021. Вести денес: 147
home Хороскоп

Овие два хороскопски знаци месецов ќе започнат судбинска љубовна врска

Овие два хороскопски знаци месецов ќе започнат судбинска љубовна врска

Два хороскопски знаци овој месец ќе започнат судбинска љубовна врска, тоа се Јарецот и Ракот.

Јарец

На Јарците ова ќе им биде еден од најважните месеци во 2018 година, особено кога станува збор за љубовта, затоа што многу работи ќе се решат во ваша корист. Венера од астролошкото поле на односите и љубов ќе ви донесе мирна и романтичнна енергија, особено на Јарците кои се врска.

По 14 јуни, кога Венера ќе прејде во вашето астролошко поле на страста, емоциите, кармата, ќе следат многу случувања на полето на љубовта кои ќе го променат текот на вашата судбина. Перидот од 16 до 27 јуни ќе биде многу турбулентен кога станува збор за чувствата.

Слободните Јарци ќе доживеат кармичка љубов која нема да можете никако да ја избегнете и тоа со личност во знакот на Рак, Риби или Бик. Оваа љубов ќе биде многу интересна, но и предизвикувачка.

Овој период ќе има кризи, но ќе ви биде полн со емоции.

Рак

Раковите на почетокот на јуни, под влијание на Венера, ќе се разубават и ќе зрачат со позитивна енергија, но ќе бидат и сочувствителни кон партнерот. Во првиот дел на јуни ќе уживате во полето на љубовта, забавата, среќата и креативната и ќе уживате со вашите сакани, а овој период е одличен за сите Ракови кои сакаат да го прошират своето семејство.

Слободните Ракови ги очекува судбинска љубов која ќе се случи на некоја забава или излегувањ. Во периодот од 14 до 24 јуни, за повеќе Ракови ќе биде период кога голем дел од нивните љубовни дилеми ќе излезат на виделина. Слободните Ракови во овој период би можеле да ја сретнат љубовта преку работата, но таа личност можно е да биде комплицирана. Можеби ќе се работи за личност која ви е надредена или генерално некоја авторитетна фигура. Полниот месец од вашето поле на љубов и брак, на 28 јуни ви носи кулминација, разрешување на некоја љубовна ситуација, но и озаконување на врската.

Коронавирус