вторник, 7. јули 2020. Вести денес: 3
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Хороскоп

Овие два хороскопски знаци имаат повеќе среќа отколку памет

Овие два хороскопски знаци имаат повеќе среќа отколку памет

Тие секогаш се извлекуваат од секаква ситуација и имаат среќа во неверојатни моменти.

И додека останатите се измачуваат и се трудат околу некои работи, тие секогаш изнаоѓаат начин за потполно безболно да дојдат до целта.

Овие два знака од зодијакот имаат повеќе среќа отколку памет.

Лав

Иако се многу работливи и активни, Лавовите точно знаат како да ја насочат среќата кон себе. Тие вешто манипулираат со другите, за тие несакајќи да направат нешто наместо нив, а на крај тие си ја препишуваат заслугата.

Неверојатно, но Лавовите имаат најмногу среќа дури и во игрите на среќа.

Риби

Рибите заводливо излегуваат од неволја и секогаш го добиваат она што го сакаат. Потенцијалните неволји секогаш успеваат да ги избегнат, а исто како Лавовите, многу добро манипулираат со другите, за што се вистински професионалци.

Сепак, она што не им оди од рака е фактот дека се многу мрзеливи, па голем дел од животот го поминуваат барајќи полесни начини на заработка и решавање на проблемот во целост.

 

Парламентарни избори 2020