вторник, 27. септември 2022. Вести денес: 57
home Хороскоп

Овие два хороскопски знаци имаат повеќе среќа отколку памет

Овие два хороскопски знаци имаат повеќе среќа отколку памет

Тие секогаш се извлекуваат од секаква ситуација и имаат среќа во неверојатни моменти.

И додека останатите се измачуваат и се трудат околу некои работи, тие секогаш изнаоѓаат начин за потполно безболно да дојдат до целта.

Овие два знака од зодијакот имаат повеќе среќа отколку памет.

Лав

Иако се многу работливи и активни, Лавовите точно знаат како да ја насочат среќата кон себе. Тие вешто манипулираат со другите, за тие несакајќи да направат нешто наместо нив, а на крај тие си ја препишуваат заслугата.

Неверојатно, но Лавовите имаат најмногу среќа дури и во игрите на среќа.

Риби

Рибите заводливо излегуваат од неволја и секогаш го добиваат она што го сакаат. Потенцијалните неволји секогаш успеваат да ги избегнат, а исто како Лавовите, многу добро манипулираат со другите, за што се вистински професионалци.

Сепак, она што не им оди од рака е фактот дека се многу мрзеливи, па голем дел од животот го поминуваат барајќи полесни начини на заработка и решавање на проблемот во целост.

Коронавирус