среда, 8. декември 2021. Вести денес: 0
home Хороскоп

Овие два хороскопски знаци имаат најлоша меморија

Овие два хороскопски знаци имаат најлоша меморија

Од нив најчесто ќе слушнете дека нешто сосема заборавиле. Иако постојат многу фактори кои влијаат на меморијата на човекот, одредена улога игра и хороскопскиот знак.

Ако може да им се верува на експертите, овие два знаци имаат најлоша меморија.

Овен

Овните својот распоред често го натрупуваат со обврски, па на многу договори и важни работи сосема забораваат. Тие најчесто водат многу активен живот, па речиси е невозможно да запаметат сè што ќе им кажат другите или пак она што им го ветиле.

Близнаци

На Близнаците најголем проблем им е тоа што едноставно не ги слушаат другите, бидејќи се преокупирани самите со себе. Луѓето родени во овој знак многумина ги сметаат за неодговорни и не им паѓа на памет да им доверат некоја важна задача, бидејќи многу е веројатно дека ќе заборават да ја завршат.

 

Коронавирус