понеделник, 17. февруари 2020. Вести денес: 106
home Хороскоп

Овие четири хороскопски знаци воопшто немаат среќа во љубовта

Овие четири хороскопски знаци воопшто немаат среќа во љубовта

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…

Некои се самите виновни за својата љубовна несреќа, а на некои тоа им е запишано во ѕвездите.
Ако постојано скокате од една лоша врска во друга или пак никако не успевате да најдете партнер можно е да сте родени во еден од овие четири хороскопски знаци кои едноставно немаат среќа во љубовта:

Рак
Иако се на глас како највнимателни знаци во зодијакот, Раковите немаат среќа во љубовта и тоа главно со своја вина. Кога ќе се вљубат подготвени се на тоа лице да му пружат се, па поради својата брзоплетост неретко остануваат повредени и со скршено срце.

Девица
Еднаш кога ќе се изгорат, Девиците стануваа многу внимателни и не брзаат во нови врски се додека не се потполно сигурни дека некој нема да им го скрши срцето. Но, поради тоа свое внимание од страв да не се повредени, Девиците се во состојба да пуштат да им „избега“ љубовта на нивниот живот.

Јарец
За разлика од споменатите хороскопски знаци кои самите себе се кочат во пронаоѓањето на љубов, Јарците обично немаат проблем со лошиот тајминг и често вистинското лице го запознаваат во погрешно време и обратно.

Риби
Наивните Риби имаат премногу доверба во луѓето поради што често завршуваат во врска со погрешни луѓе кои воопшто не им одговараат. Тоа обично резултира со нивно скршено срце, а обично од тие пропаднати врски и не ја научуваат лекцијата и продолжуваат да ги прават истите грешки.