вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 173
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Хороскоп

Овие четири хороскопски знаци важат за најдобри сопруги, а мажите кои се во брак со нив се вистински среќници

Овие четири хороскопски знаци важат за најдобри сопруги, а мажите кои се во брак со нив се вистински среќници

Не постои совршен партнер, бидејќи сите луѓе се различни и сите имаат различен вкус за тоа што претставува совршенство.

Но, жените родени во овој хороскопски знак едноставно зрачат со посебна енергија кога станува збор за бракот!

Еве за кои 4 хороскопски знаци станува збор:

1. Рак

Преставничката на овој хороскопски знак важи за најдобрата сопруга од сите!
Таа умее да се гржижи за вас, како ниту една друга, да ве слуша, да ве топли, да ве изненадува со вкусни јадења, при што домот со жената Рак секогаш ќе биде исполнет со чудесна хармонија.

2. Лав

Доколку покрај вас сакате да имате кралица, тогаш тоа е Лавицата.
Нејзината душа мечтае за луксузен живот и интелигентен маж, бидејќи и самата таа плени со гламур и интелигенција!

3. Водолија

Со жената Водолија нема да знаете што е тоа здодевност.
Секоја вечер ќе ви биде исполнета со неверојатна забава, а кога ќе стане веќе доцна и време за спиење, дури и тогаш ќе си поминете со истата незаборавно.

4. Бик

Доколку сакате партнерка покрај која ќе созревате заедно, тогаш жената Бик е вистинскиот избор за вас.
Таа е роден лидер и организатор и истата никогаш нема да дозволи да стагнирате со животот.