петок, 30. септември 2022. Вести денес: 0
home Хороскоп

Овие 7 врски помеѓу хороскопски знаци се осудени на пропаст

Овие 7 врски помеѓу хороскопски знаци се осудени на пропаст

На некои парови ниту ѕвездите не им се наклонети еве кои се:

Јарец и Стрелец

Овие два знака се сосема различни. Луѓето родени во знакот на Јарец многу лесно се разочаруваат, иако тврдат дека љубота не им е важна, сепак сонуваат да ја пронајдат својата сродна душа.

Лав и Риби

Лавовите сакаат да се предадат целосно на партнерот, не толерираат жалења и песимизам, па затоа би биле разочарани и фрустрирани од врската со Риби.

Водолија и Бик

Водолијата е знак кој секогаш се стреми кон својата слобода и неоптовареност. Ова е причината зошто човекот роден во знакот Бик е најлошиот можен избор за Водолијата затоа што Бикот бара стабилност и постојана врска.

Вага и Шкорпија

Вагата бара љубов на долги стази, посветеност, мир и лојалност. Скорпијата не може да биде ништо од тоа затоа што е крајно песимистичка, мрзлива и безгрижна.

Овен и Девица

Луѓето родени во Овен се многу едноставни, неоптоварени и не сакаат да разговараат за љубовни прашања. Затоа Девицата е лош избор за Овен, поради постојаната потреба за внимание и нејзината комплексност.

Бик и Близнаци

Иако Биковите се одличени за врска и се многу толерантни, но и тие не можат да толерираат баш секого. Близнаците е тешко да се скротат и покорат, па лојалниот знак како Бик може да го доведе само до лудило.

Рак и Стрелец

Раковите се емотивни и бараат вистинска љубов, која за жал не можат да ја најдат кај Стрелецот. На ракот му треба некој кој ќе се труди околу него наоколу и ќе му покаже вистински емоции и љубов.

 

Коронавирус