сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 45
home Хороскоп

Овие 6 хороскопски комбинации се осудени на пропаст: Нивните љубовни врски се невозможна мисија

Овие 6 хороскопски комбинации се осудени на пропаст: Нивните љубовни врски се невозможна мисија

За нив е најдобро да не се впуштаат во романтични врски

Ако не се согласувате со вашиот партнер, семејство или пријатели, можеби причината е во вашиот хороскопски знак.

Имено, секој хороскопски знак има свој начин на гледање на светот и другите луѓе. Некои се компатибилни, а некои се толку различни што едноставно не можат да работат заедно. Астролозите издвоија хороскопски знаци кои не можат да функционираат во парови кога станува збор за емоционални врски.

1. Близнаци и Близнаци
Тие тешко можат „со себе“. Унијата на двајца Близнаци е како состанок на четири лица и никогаш не можете со сигурност да знаете со која страна од нивната личност ќе се соочите. Во овој поглед обично преовладува недостаток на контрола. Тие се познати по тоа што немаат златна средина. Кога двајца Близнаци ќе влезат во љубовна врска, постои само една можност – тие ќе бидат најлошата двојка досега.

2. Скорпија и Водолија
Овие два знака не се сметаат за најкомпатибилна љубовна двојка во астрологијата. Таквата врска може да доведе до чести потешкотии и несогласувања во врската. Овие се две сосема спротивни личности, со различни сфаќања и желби. Поради големите разлики во оваа емотивна комбинација, мора да бидете подготвени на сè. Во оваа врска, комуникацијата може да биде еден од најголемите проблеми. Комбинацијата на Шкорпија и Водолија обично завршува со непријатен исход.

3. Вага и Овен
Тие се тотални спротивности и по карактерот и по темпераментот. Двата лика се талентирани за драма, па врската е многу бурна на почетокот. И двајцата се премногу горди, и поради тоа има неколку несогласувања во врската. Често се случува никој да не сака да попушти прво, па насилните расправии се честа појава. Вагата е знак кој сака мир, додека Овенот е тврдоглав и секогаш мора да биде во право.

4. Лав и Бик
Оваа комбинација може да биде многу неизвесна. Имено, покрај многу заеднички карактеристики и интереси, Лавовите и Биковите сепак се разликуваат, во клучните погледи на светот. Покрај тоа, двата лика сакаат да бидат во центарот на вниманието, што доведува до тоа нивната врска да биде „постојана борба“ кога станува збор за вниманието на јавноста. Но, ако се случи Бикот и Лавот да ги насочат своите сили кон заеднички цели, ништо не може да им застане на патот. Ова обично се случува во деловни или пријателски односи – емоционално скоро никогаш.

5. Рак и Риби
Бидејќи Ракот и Рибите се водни знаци, тие се врзани за љубов со силни, интензивни чувства и подготвеност да се жртвуваат едни за други. Така барем изгледа на почетокот. Но, како одминува времето, на двајцата им станува јасно дека оваа врска нема перспектива. Главната разлика помеѓу овие два знака е тоа што тие се справуваат со своите емоции на поинаков начин. Раковите ги чуваат чувствата длабоко во себе, а Рибите не се двоумат да им покажат на сите како се чувствуваат во секој момент. Затоа овие два знака честопати не можат да бидат ниту пријатели ниту емотивни партнери, бидејќи не можат да го издржат начинот на кој другиот се справува со емоциите.

6. Овен и Овен
Овенот е огнен знак, затоа ова е комбинација од два пожара со многу енергија и страст. Вие сте тврдоглави и темпераментни, а тоа ве води кон сериозни проблеми, затоа што никој од вас не е подготвен да признае грешка. Врската помеѓу двајцата Овен може да биде проблематична поради повремени испади и несовесни одлуки. Поумно е да се најдат партнери во други знаци на Зодијакот за да се постигнат хармонични односи.

Коронавирус