сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 44
home Хороскоп

Овие 4 ЗНАЦИ се убедливо најдобри во ВОДЕЊЕТО ЉУБОВ! Дали сте меѓу нив?

Овие 4 ЗНАЦИ се убедливо најдобри во ВОДЕЊЕТО ЉУБОВ! Дали сте меѓу нив?

Ако барате партнер кој би можел да ве задоволи во кревет во сите аспекти, тогаш треба да барате еден од овие четири хороскопски знаци…

Без сомнение, овие четири знаци според астролозите се најдобри во кревет:

Риби

Нека не ве лаже нежниот и навидум мирен карактер на емпатичните Риби. Овие карактеристики не ги прават пасивни, туку им овозможуваат да се синхронизираат со вашите потреби. Тие се природно приврзани и брзо го прилагодуваат своето однесување за да се чувствувате што е можно попријатно.

Рибите ќе откријат кога се чувствувате најчувствително и ранливо, и наместо да го искористат тоа, ќе најдете сигурно засолниште во нив. Водењето љубов со Риби сигурно ќе ви биде незаборавно искуство.

Близнаци

Предизвикувачкиот и заводлив Близнак би можел да биде заносен љубовник. Можеби вашиот флерт започнал малку непредвидливо, како да не сте сигурни дали сака да ве однесе дома или воопшто да ја продолжи вечерта со вас. Овој непредвидлив надворешен слој често е екран за почувствителната страна на Близнаците. Затоа тие се толку одлични во кревет.

Може дури и ќе се вратите дома со Близнаците и вечерта ќе започне „филмски нереално“, ќе се соблечете и ќе се упатите кон спалната соба. Сите неочекувани пресврти што ќе ги почувствувате со Близнаците ќе ве одведат на „возење на животот“. Иако нема да знаете што ќе се случи кога ќе заврши возењето, сигурно ќе знаете дека се исплатело.

Лав

Живиот, топол Лав има магнетна енергија што делува сласно и опојно. Природата на Лавот открива привлечна харизма која, кога е фокусирана на романтиката, може да ве одведе на пат без враќање. Иако страста на Лавот во креветот на почетокот може да биде преинтензивна, наскоро ќе ве обземе големо чувство на сигурност.

Лавот би можел да се одлучи за покреативен и потеатрален пристап во предиграта, како што е играњето улоги. Можеби на почетокот ќе ви изгледа чудно, но дивиот Лав може да биде само страсната промена што ја баравте во спалната соба. Не плашете се да експериментирате со него. Нека започнат игрите.

Вага

Познато е дека Вагите склопуваат пријателства каде и да одат и се способни да создадат основна врска со речиси сите што ќе ги сретнат. Затоа, не е изненадувачки што умерените и дарежливи Ваги имаат тенденција да бидат сочувствителни и дарежливи и во спалната соба и можат навистина да уживаат во тоа само кога знаат дека нивниот партнер е задоволен. Вагите нема нужно да преземат одговорност во спалната соба, но доколку им дадете предлог или јасни упатства, тие со ентузијазам ќе ви ги исполнат најскриените желби.

Вагите секогаш бараат совршена рамнотежа. За време на вашето интимно патување, Вагата ќе се обиде да го направи вашето искуство што е можно поисполнето.

Коронавирус