среда, 28. јули 2021. Вести денес: 169
home Хороскоп

Овие 3 хороскопски знаци не можат да издржат без интимни односи

Овие 3 хороскопски знаци не можат да издржат без интимни односи

Доколку ги прашате астролозите, постојат три хороскопски знаци кои имаат најголеми потешкотии кога станува збор за држењето апстиненција.

Нив им е подеднакво тешко да живеат без интимни односи, како и без други форми на интимност или интимно задоволување. Тие сметаат дека е тешко да преживеат и без бакнување и нежности.

1. Близнаци

Близнаците брзо ја губат самоконтролата. Тие се паметни и љубопитни и тие особини ги пренесуваат и во кревет. Сакаат флертување, валкани разговори и играње улоги во додека траат интимните односи.

 

2.Скорпија

Скорпијата е веројатно хороскопскиот знак што би имал најголеми потешкотии да издржи апстиненција од интимни односи. Скорпиите го обожаваат забранетото овошје. Тие се вистински заводници бидејќи овој знак е предводен од Плутон, чија главна преокупација се токму интимните односи и интимната енергија.

3.Стрелец

Стрелецот обожава да се препушти на моментот. Тој е спонтан и забавен, а пред се страстен. Тие се независни и имаат тенденција да играат по свои правила. Ако се чувствуваат привлечени од некој, лесно попуштаат и не размислуваат двапати.

Коронавирус