четврток, 3. декември 2020. Вести денес: 66
home Хороскоп

Овие 3 хороскопски знаци ќе ве изневерат штом ќе им се укаже прилика

Овие 3 хороскопски знаци ќе ве изневерат штом ќе им се укаже прилика

Кога станува збор за љубовта, нештата често не се сосема чисти. За жел се случува едната страна да носи „розеви очила“ додека другата чека само прилика некому да му набие „рогови“.

Иако е логично дека нема веднаш на почетокот на врската да паничите и да го следите секој чекор на вашиот партнер, доколку сакате сериозна и посветена врска, можеби сепак би било најдобро да ги избегнувате овие хороскопски знаци.

Овен

Ова е огнен знак познат по „краткиот фитил“ и изразениот темперамент. Сепак, тоа не е се. Овните се познати и како мошне страствени љубовници на кои сексуалната енергија им е мошне важна. Бракот мошне ретко ги смирува, и напротив, овие знаци лошо го поднесуваат.

Либидото воглавно им е поголем непријател, отколку пријател, затоа што често не се во состојба да го контролираат. Токму поради тие „пеперутки во стомакот“ тие мошне лесно ќе се впуштат во афера, па дури и ќе го променат партнерот, посебно, ако новата љубов им пружа поголема возбуда во креветот.

Вага

Поради својата неодлучност и претераната желба да остават добар впечаток, Вагите мошне лесно ќе се впуштат во флерт што често може да прерасне и во нешто друго.

Припадниците од овој хороскопски знак се мошне страствени, но во исто време фантазираат за филмска љубов што ќе им угодува во се. Токму поради тоа, лесно паѓаат на комплименти, што може да биде мошне опасно.

Стрелец

Уште еден огнен знак што неможе да го замисли животот без секс. Ќе направи прељуба, но не поради емоции, туку исклучиво затоа што е воден од либидото. Стрелците не гледаат на прељубата како на неморален чин, туку како на спорт што просто мораат да го практикуваат од време на време. Таков им е хороскопот.

Припадниците на овој знак обично водат грижа за сопствениот физички изглед, а познати се по нивниот шарм на кој ретко кој може да му оддолее.

Коронавирус