четврток, 24. јуни 2021. Вести денес: 133
home Хороскоп

Овие 3 хороскопски знаци ги очекуваат огномети на страст и емоции на Денот на вљубените

Овие 3 хороскопски знаци ги очекуваат огномети на страст и емоции на Денот на вљубените

Денот на вљубените е важен ден за припадниците на сите хороскопски знаци кои се во врска или брак и истовремено им даваат големо значење на празниците.

Според астрологот Кил Томас припадниците на овие трите знаци на Зодијакот долго ќе го паметат 14 февруари 2021 година.

Бик

Марс ќе му даде на Бикот енергија и страст, па денот што вљубените ќе го слават како свој празник, сите Бикови долго ќе го паметат како еден од најубавите денови оваа година.Ако сте во врска или брак, преземете иницијатива и уживајте во повеќе задоволства со вашиот партнер.

Стрелец

Ќе почувствувате потреба да се обедините со некој посебен. Без оглед дали барате некој нов или веќе имате „втора половина“, сигурно е дека ќе сакате да разменувате страсти на Денот на заљубените.Исто така, со Јупитер, планетата на среќата и чудата што „истураат злато“ во текот на целиот живот, дефинитивно ќе се чувствувате среќни.

Јарец

Секој хороскопски знак со рогови не само што има дива страсна страна, туку е и еден од најатрактивните знаци. Така оваа година, за Денот на вљубените, Јарците ќе бидат подготвени да се препуштат на љубовта.

ЕУРО 2020

Македонија