петок, 30. јули 2021. Вести денес: 13
home Хороскоп

Овенот во љубовна криза, Ракот се чувствува осамено

Овенот во љубовна криза, Ракот се чувствува осамено

ОВЕН

Немате доволно доверба во работното опкружување и можно е поради тоа работните тајни да ги чувате за себе. Можно е партнерот да ви покажува незадоволство. На полето љубов ви следува криза. Внесувајте повеќе течности.

БИК

Преокупирани сте од обврските и не ви е лесно на ова поле да остварите баланс. Не сте задоволни од околностите во кои се наоѓате со саканата личност. Внесувајте повеќе витамини.

БЛИЗНАЦИ

Овој ден генерално не ви е поволен па потрудете се да не правите било какви грешки денеска. Имате впечаток дека саканата личност не е искрена кон вас и тоа ви пречи. Можеби размислувате за прекин. Инфекции.

РАК

Може да очекувате дека ќе ги решите проблемот на работа. За вашите дилеми наскоро ви доаѓа одговор. Емотивната ситуација не е сјајна и вие се чувствувате осамено. Размислувате за смирување со поранешната љубов. Стомачен вирус.

ЛАВ

Време е да превземете одговорност на работното поле и да се посветите на своите обврски. Можно е саканата личност да покажува сомнеж и љубомора. Сепак, вие сметате дека не сте и дале повод за тоа. Болови во грлото.

ДЕВИЦА

На полето финансии ќе имате доста пресврти во следниот период. Најдобро би било да не вложувате големи пари. Ве очекуваат сериозни промени кога е во прашање на вашето поле на љубов. Избегнувајте мрсна храна.

ВАГА

Проверете ги сите информации кои ви доаѓаат затоа што може лесно да се случи некој недостаток или илузии денеска. Можно е да ја идеализирате личноста која ви се допаѓа. Пред вас е неповолен период и можно разочарување. Проблеми со низок притисок.

ШКОРПИЈА

Најдобро би било да пробате да се посветите на вашата работа и обврските за да ги решите проблемите кои ги имате. Може да очекувате интересна комуникација со личноста која ви значи. Избегнувајте внесување на шеќери.

СТРЕЛЕЦ

Може да се надевате на добар однос со колегите кои максимално ве поддржуваат на сите полиња. Ги криете своите чувства на љубовното поле и тешко ви е да се соочите со вашите стравови. Ќе ви годи масажа.

ЈАРЕЦ

Ве очекува напнат период кога е во прашање вашето работно поле. Можно е да имате големи караници. Не сте подготвени за големи промени кога е во прашање љубовта. Можно е на некој начин да тапкате во место. Посетете стоматолог.

ВОДОЛИЈА

Ви делува дека кога е во прашање работата, доста работи се вртат. некои проблеми ви тропаат на врата. Ако сте слободни, имате можност за промени. Ве очекува средба со нова личност денеска. Главата ви е чувствителна.

РИБИ

Имате впечаток дека на полето љубов не оди се како што сте планирале. Ви стојат отежнувања и компликации. Не се чувствувате добро крај личноста со која имате љубовен однос и размислувате за прекин. Водете сметка околу витамини.

Коронавирус