петок, 23. јули 2021. Вести денес: 0
home Хороскоп

Овенот верен на партнерот, Ракот да го направи првиот чекор

Овенот верен на партнерот, Ракот да го направи првиот чекор

ОВЕН

Генерално сте задоволни од околностите на работното поле. Во следниот период е можна некоја понуда од странство. Посветени сте на својот партнер кој ви покажува дека е верен. Проблеми со коските.

БИК

Може да очекувате дека денеска ќе имате некои проблеми на работа кои не се ваши, туку на соработниците. Сакате да ги покажете на саканата личност вашите искрени чувства и подготвени сте на романтични гестови. Пад на имунитетот.

БЛИЗНАЦИ

Имате впечаток дека сите проблеми на полето работа ќе успеете да ги решите со помош на оние кои ве штитат. Очекувајте дека ќе имате нова средба и познанство кое ќе ве води до сериозна врска. Имате полно енергија.

РАК

Ве очекува период во кој ќе бидете подготвени да направите конкретни чекори за да ја менувате ситуација. Може да имате интересна средба со симпатијата. На вас е шансата да го направите првиот чекор. Болки во стомакот.

ЛАВ

Пред вас е поволен ден во кој ќе успеете да ги остварите своите работни цели без големи компликации. Ви се допаѓа личнсот која не покажала дека има интерес кон вас. Минлива настинка.

ДЕВИЦА

Олеснување на полето работа. Можно е да успеете да намалите некои трошоци. Приоритет ви е со партнерот да остварите искрен однос. Сакате вашата врска да трае на долги патеки во иднина. Хранете се поздраво.

ВАГА

Денот не е поволен за почеток на нов работен проект, но ни за било каков договор па подобро да се стрпите. Ќе имате интересно познанство на полето љубов. Ви следува поволен период за емоции. Мал пад на енергијата.

ШКОРПИЈА

Можно е да имате проблеми со надредените. Ве очекува неповолен период за работа. Ако ви се допаѓа некоја личност која е зафатена, денешниот ден не ви е поволен за почеток на тајна врска. Проблеми со несоница.

СТРЕЛЕЦ

Можно е работните планови да ви се одложуваат и тоа да ви пречи, затоа што не сакате одолговлекување. Можно е да имате шанса да запознаете личност која ќе ви покаже дека сака сериозна врска со вас. Добра ситуација на полето здравје.

ЈАРЕЦ

Важно е да имате доволно трпение и да покажете дека сте подготовени да правите работни компромиси. Можно е со саканата личност да остварите добар однос денеска. Ве мачат хронични проблеми.

ВОДОЛИЈА

Пред вас е генерално добар ден во кој нема да ви дојдат нови проблеми. Се сомневате во партнерот и љубоморни сте. Можно е кај партнерот доста работи да ви пречат. Проблеми со забите.

РИБИ

Ве очекува период кој ви носи шанса за остварување на нови работни контакти. Размислувате за заеднички живот со саканата личност. Чувствувате дека сте подгтовени за нов чекор. Проблеми поради хормоните.

Коронавирус