петок, 16. април 2021. Вести денес: 53
home Хороскоп

Овенот разочаран во љубовта, Бикот без мотивација

Овенот разочаран во љубовта, Бикот без мотивација

ОВЕН

Размислувате да ја смените работата, затоа што на моменталното работно место не наоѓате доволно парична сатисфакција. Можно е да не сте добиле љубов од личноста која сте ја сакале, па поради тоа сте разочарани. Стопалата ви се чувствителни.

БИК

Немате доволно концентрација и не сте мотивирани за работа, па денеска избегнувајте обврски. Можно е да сте дошле до своите граници на издржливост и време е врската да се прекине. Проблеми поради нервоза.

БЛИЗНАЦИ

Сте дошле до нови информации кои може да ви бидат многу важни за новите работни достигнувања. Очекувајте прилика за обнова на комуникацијата со личноста која ви значи. Проблеми со забите.

РАК

Владее тензија во вашето работно опкружување и вие полека „пукате по рабови“ и лесно се впуштате во конфликти. Ќе се потрудите на саканата личност да и ги покажете своите искрени чувства. Внесувајте повеќе калциум и магнезиум.

ЛАВ

Во текот на денешниот ден ве очекува прилично стабилна ситуација. Нема да имате големи промени. Ве очекува средба со личноста која ви се допаѓа и ако се поставите на вистински начин, ќе ја освоите. Ќе ви годи тренинг.

ДЕВИЦА

Влегувате во нов проект кој на долги патеки ќе се покаже како многу значаен за вас. Очекувајте интересен сплет на околности кои ве водат до едно ново познанство. Проблеми со циркулацијата.

ВАГА

Подготвени сте да се посветите на својата работа, за конечно, да приведете кон крај некои важни обврски кои ги имате. Ве очекува комуникација со личноста која некое време сте пробувале да ја заборавите. Внимавајте на мускулни воспаленија.

ШКОРПИЈА

Можно е големи промени да се пред вас на работното поле и дека ќе бидете задоволни со тоа. Не сте заинтересирани за нова врска, иако имате додворувач кој не е непожелен. Поважна ви е слободата. Пролазна настинка.

СТРЕЛЕЦ

Не сте сосема сигурни каква одлука треба да донесете и се чувствувате малку збунето. Ако продолжите да бидете ладни кон саканата личност, таа ќе отиде. Проблеми поради стрес.

ЈАРЕЦ

Очекувајте добар ден за склопување на нови работи. Пред вас е генерално поволна атмосфера. Ако ја слушате интиуцијата, ќе ви се укаже прилика за врска со една добра личност. Несоница.

ВОДОЛИЈА

Имате добра намера, но некои работи не ви се одвиваат онака како што сте замислиле, што може да претставува проблем. Непотребно ги зголемувате некои проблеми со саканата личност, кризата и натаму трае. Ќе се решите од некои здравствени проблеми.

РИБИ

Многу сте одговорни и работата ви е на прво место. Ќе направите се што можете за да остварите важни промени. Време е да направите пауза и повеќе да се посветите на себе си. Проблеми со грлото.

Коронавирус