недела, 9. август 2020. Вести денес: 72
home Хороскоп

Овенот несигурен во чувствата, Јарецот има внатрешни борби

Овенот несигурен во чувствата, Јарецот има внатрешни борби

ОВЕН

Иако има опција да ја смените работата, чувството на сигурност кое сегашното место ви го пружа не ви дава така лесно да се одлучите на тој чекор. Не сте сигурни што чувствувате кон вашиот партнер. Губење на апетит.

БИК

Со недостаток на концентрација и преголем умор, правите повеќе грешки од обично. Денеска ви е еден од лошите денови. Чувствувате дека партнерот ви е единствена поддршка во животот. Проблеми со низок притисок.

БЛИЗНАЦИ

Денеска имате потешкотии да дојдете до информации кои ви се потребни поради кои ќе се чувствувате исфрустрирано. Моменталната ситуација во вашата врска ви одговора и не сакате ништо да менувате. Потребно ви е повеќе сон.

РАК

Добро сте расположени и сакате да раширите добра атмосфера на своето работно опкружување. Ве чека позитивен ден на работа. Доколку денеска започнете нова врска, таа ќе биде долготрајна и многу значајна. Чувствителен предел околу зглобовите.

ЛАВ

Денеска сте понапнати од обично и наклонети кон неочекувани и непромислени потези. Внимавајте да не загрозите некоја работа. Саканата личност како да ви укажува малку внимание, што ве повредува. Вкочанетост.

ДЕВИЦА

Денеска ќе ви пречи монотоната атмосфера и рутината со која работите секојдневно. Ќе пробате да направите некои промени. Ако сте во брак, може да очекувате убаво изненадување од својот партнер. Проверете го холестеролот.

ВАГА

Денеска без голем притисок ќе одработите и повеќе од обично. Денот ви е поволен на ова поле. Можно е спонтано да остварите некое познанство кое во далека иднина ќе се претвори во врска. Одлично се чувствувате.

ШКОРПИЈА

Ова е добар период за подобрување на материјалната ситуација. Можно е да имате повеќе работа од обично, или ќе најдете некоја нова опција да заработите. Имате многу доверба во саканата личност.Избегнувајте шеќери.

СТРЕЛЕЦ

Ви се насобрало премногу работа од порано, а и вашиот замор само се акумулира. Денеска е најдобро малку да се одморите за да не ви се случи колапс. Многу сте вљубени и мислите кон саканата личност ве исполнуваат. Проблеми со главоболка.

ЈАРЕЦ

Не ве чекаат никакви дополнителни обврски или големи пресврти. На ова поле денот ќе мине крајно мирно. Можно е да водите тешки внатрешни борби со себе, но не сакате за нив никој да знае. Циркулацијата ви е малку слаба.

ВОДОЛИЈА

Денешната атмосфера во работното опкружување е напната и вие сте нервозни од обично. Можно е во вашиот љубовен живот да постојат повеќе можности за врска. Покачен притисок ви прави проблеми.

РИБИ

Можно е да дојде до мали промени на работното место со кои нема да бидете задоволни. Сепак, нема да остават трајни последици. Ако сте зафатени, посветете го убавиот ден на партнерот. Вкочанетост.

Коронавирус