четврток, 13. август 2020. Вести денес: 150
home Хороскоп

Овенот има проблем со несоница, Шкорпијата со големи очекувања

Овенот има проблем со несоница, Шкорпијата со големи очекувања

ОВЕН

Може да се надевате на одмор и поволен ден во кој нема да имате премногу обврски. Ви се допаѓа личност која е повлечена, односно не ги покажува емоциите толку лесно како вие. Несоница.

БИК

Доколку се занимавате со некоја работа која бара креативност и инспирација, денеска е вашиот среќен ден. Уживате во пријателскиот однос со личноста која ви се допаѓа, и натаму не сте подготвени да и пријдете. Одлично здравје.

БЛИЗНАЦИ

Може да се надевате на почнување на интересни промени на работното поле. Ви се допаѓа личност која сте ја запознале преку работа, или некоја која се занимава со иста работа како вашата. Пливање и рекреација ќе ви годи.

РАК

Може да се надевате на позитивен исход на разговор кој ве очекува. Пред вас е добар ден за работа. Ви годи слобода, и натаму не сте подготвени за почеток на нова врска. Очекувајте добро здравје.

ЛАВ

Пред вас е прилика да остварите подобра заработувачка. Може да очекувате генерално позитивен ден на работа. Ви доаѓа интересна комуникација со нов познаник кој ќе ви се допадне. Проблеми со уринарниот тракт.

ДЕВИЦА

Доколку сте незадоволни со моменталната ситуација на работа, многу скоро ќе успеете да остварите промена. Поволен момент за почеток на нова врска во која ќе уживате. Внимавајте на бубрезите.

ВАГА

Имате стабилна ситуација на работното поле која ви одговара. Чувајте ги своите позиции. Ќе успеете да решите некои мали конфликти кои постоеле во комуникацијата меѓу вас и саканата личност. Проблеми со забите.

ШКОРПИЈА

Имате големи очекувања, а малку време да ги исполните. Пробајте да бидете малку пореални со плановите. Комуникацијата со личноста која ви се допаѓа станува се подобра и одите кон зближување. Вртоглавица.

СТРЕЛЕЦ

Не ви е претерано поволен ден на работното поле, па немојте да ризикувате со нови вложувања. Доколку ви се допаѓа личност која е родена во знакот Јарец, тешко ќе и пријдете. Циркулацијата ви е проблем.

ЈАРЕЦ

Ќе бидете успешни на работното поле. Вие сте упорни и вредни и одите кон целта кога ќе ја дефинирате и зацртате. Ви се допааат две личност и не сте подготвени да се одлучите за една. Добро се чувствувате.

ВОДОЛИЈА

Во текот на денешниот ден може да очекувате мирна атмосфера на работното поле. Ако сакате да ја освоите личноста која ви се допаѓа, сега е вистински момент да направите нешто за да и го привлечете вниманието. Алергии.

РИБИ

Можно е да немате добра комуникација со сите свои соработници во текот на денешниот ден. Нема потреба да ги криете своите чувства. Покажете му на партнерот дека ви е потребна поддршка. Проблеми со белите дробови.

Коронавирус