четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 92
home Хороскоп

Овенот има можност за важен деловен контакт, Девицата да избегнува пороци

Овенот има можност за важен деловен контакт, Девицата да избегнува пороци

ОВЕН

Дадена ви е можност да постигнете нов деловен контакт што ќе биде многу важен за вашата иднина. Вие многу добро ја познавате вашата сакана и знаете како да препознаете кога нешто ви премолчува. Нема здравствени проблеми.

БИК

Во оваа фаза, можете да очекувате нов деловен разговор што ќе ви биде важен. Во моментов сте во фаза на криза со саканата личност и имате впечаток дека не знаете што да очекувате од неа. Проблеми со видот.

БЛИЗНАЦИ

Во текот на овој ден, ќе бидете доста оптоварени со деловни настани и обврски. Иако ви се чини дека лицето за кое се грижите ја зборува вистината, постојат гласини кои зборуваат поинаку. Можни се проблеми со циркулацијата.

РАК

Денес, поголемиот дел од работата е на вас, можно е да не ја добиете навистина помошта што ја очекувате сега. Сè уште не сте подготвени за нови љубовни познаници, бидејќи сè уште негувате чувства кон вашиот поранешен партнер. Проблеми со зглобовите.

ЛАВ

Ако очекувавте некои важни настани на работа денес, можеби ќе бидете разочарани затоа што нема да има поголеми промени. Вашата врска со саканата личност доаѓа до точка на вриење каде што се можни растечки конфликти. Проблеми со забите.

ДЕВИЦА

Ќе прифатите нова понуда за работа и со тоа ќе ги решите проблемите што сте ги имале претходно. Се сомневате во вашата врска или брак. Понекогаш ви се чини дека оваа приказна едноставно нема перспектива. Избегнувајте пороци.

ВАГА

Вашите деловни одлуки ќе бидат преиспитани. Можно е да сте имале погрешна проценка. Денес ќе запознаете интересна личност која ќе ви остави добар впечаток. Можни се проблеми со притисокот.

ШКОРПИЈА

Денес е добар ден ако планирате да се занимавате со организација или деловно планирање во иднина. Промените на полето на љубовта може да ви донесат возбуда и нова радост во животот. Можни се проблеми поради вкочанетост.

СТРЕЛЕЦ

Деловната соработка што ве чека може да биде многу добра за вас. Ве чека поволен период. Бракот може да ве доведе во криза ако не покажете доволно разбирање кон вашата сакана. Проверете ја крвната слика.

ЈАРЕЦ

Се обидувате да постигнете добри деловни резултати и да го дадете својот максимум на ова поле, како и секогаш. По долго време, можете да очекувате познаник што ќе разбуди во вас надеж дека вистинската љубов постои. Проблеми со кожата.

ВОДОЛИЈА

Можно е да се занимавате со гласини и озборувања кои не се точни. Не верувајте во сè што слушате. Можни се нови познанства со вас во наредниот период. Фокусирајте се на полето на љубовта. Проблеми со синусите.

РИБИ

Денес, ќе бидете подготвени за подрастични деловни промени што можат да ви донесат напредок. Може да очекувате важни одлуки со саканата личност. Тоа е поволен период за брак или заеднички живот. Водете грижа за забите.

Коронавирус