понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 166
home Хороскоп

Оваа недела им се исполнува сонот на 2 хороскопски знаци

Оваа недела им се исполнува сонот на 2 хороскопски знаци

Овен

Очекувајте некои изненадувања, главно, поврзани со пари, финансиски документи, кредити. Ќе имате способност да преговарате за подобра плата, подобар договор или за поголема продажба доколку се трговец.

Ќе имате интересни можности за формирање нова врска. Некои од вас ќе очекуваат развој на важна промена во животот на ќерка или внука. Ако сте вклучени во судски процес, очекувајте поволна интервенција или совети од женско лице.

Стрелец

Може да очекувате интересна и позитивна седмица. Пред сè, ќе имате можност да запознаете нови луѓе, како и да создадете нови лични или бизнис контакти. Ви претстои важен состанок со личност во знакот на Бик, Девица или Јарец. Дури и ако не е планиран, ако е навидум случаен, тоа воопшто не е случајност и ќе има влијание врз развојот на вашиот живот.

Некое патување ќе биде поврзано со пријатни чувства, добивка, награда и друго. Ќе имате трошоци за дете. Може да добиете значителна сума пари поради или од дете/млад човек во семејството. Ќе прославите со пријателите поради нивен финансиски успех, добивка и слично.

Коронавирус